Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kā pareizi izvēlēties telti

ceturtdiena, 14. jūlijs (2011)   

Foto: Averto

 Ja neesat profesionāls tūrists, bet vienkārši dabas mīļotājs, kuram patīk garie pārgājieni un ekskursijas ar nakšņošanu teltīs, tad pareizās telts izvēle Jums var būt diezgan grūta un plašais piedāvājums var radīt apjukumu. Pirms telts iegādes vajadzētu šo to zināt, un šie pāris padomi palīdzēs Jums atrast labāko telti.

 

Tā pavisam vienkārši teltis ir iedalāmas divās lielās grupās: universālas (tās ir derīgas dažādās situācijās, piemēram, pārgājieniem, nometnēm vai vienkārši nakšņošanai piemājas mauriņā kopā ar draugiem) un ir teltis, kuras paredzētas konkrētām situācijām (piemēram, izmantošanai pārgājienos kalnos). Visas teltis var arī iedalīt 2 sezonitāšu kategorijās: ir 3 sezonu teltis un 4 sezonu teltis. 4 sezonu teltīm jumta daļa ir izveidota tā, lai sniegs viegli noslīdētu no tā un lai tā būtu stabila lielā vējā.

 


Teltis var iedalīt arī šādās trīs grupās:


1) tūristu teltis - šīs ir piemērotas visiem, kam patīk doties garos pārgājienos uz vairākām dienām ar paredzētu nakšņošanu teltīs, jo tās ir noturīgas pret mitrumu, kā arī viegli saliekamas un pēc tam nojaucamas.


2) kempingu teltis - šīs teltis ir paredzētas izbraukumiem pie dabas uz vairākām dienām, un tās parasti izmanto kompānijas, jo tās ir apjomīgas, smagas un pret mitrumu noturīgas, kas paredzētas lielākam cilvēku skaitam. Tā kā teltis ir lielas un smagas, tad šīs nav paredzētas katru vakaru montēt un no rīta jaukt nost, toties tās ir ideāls variants, ja iecerēts vairākas dienas nemainīt atrašanās vietu, piemēram, esot kādā nometnē vai makšķerniekiem, kas nolēmuši savam hobijam atvēlēt vairākas dienas vai pat nedēļu.


3) vēl ir arī ekstremālos apstākļos izmantojamas teltis – tās visbiežāk izmanto alpīnisti, jo šīs teltis ir ļoti izturīgas, vieglas un ar labu siltumizolāciju.
Svarīga ir arī telts forma, kas ir atkarīga no pielietojuma:

 

“Cilindrveida” teltis ir paredzētas gandrīz jebkura veida atpūtai, jo tām ir stabila konstrukcija, un to salikšana ir vienkārša un neprasa daudz laika, bet teltis-mājiņas ir piemērotas atpūtai ar ģimeni kempingos.


Būtisks ir arī vietu skaits, cik personām esat paredzējuši telti. Teltis mēdz būt dažādu formu un izmēru. Tā kā iegādāties telti, kas būtu paredzēta jebkuriem apstākļiem, ir prakstiski neiespējami, tad pirms telts iegādes būtu jāzina, cik personām telts paredzēta un kāda veida matrači tiks izmantoti.
Nevajadzētu aizmirst arī par vietu ceļojuma somām un apaviem. Tātad, vai nu vajadzētu iegādāties telti ar vestibilu, vai telti, kas paredzēta vairāk personām, nekā esat tajā paredzējuši gulēt.


Izvēloties telti, vajadzētu ņemt vērā arī telts uzstādīšanas ātrumu. Ja satraukumu rada tas, ka uzstādīšana varētu būt ilgs un sarežģīts process, tad tagad vairs par to nav jāraizējas, jo mūsu piedāvājumā ir 4-vietīgā telts, kuras uzstādīšana prasa tikai 30 sekundes – tā ir ātri un ērti uzstādāma un nojaucama.
Šie ir tikai daži padomi.


Lai nakšņošana teltī patiešām būtu patīkama, nesteidzieties ar izvēli un izpētiet kārtīgi piedāvājumu klāstu.
Pārsteigumiem bagātus un neaizmirstamus piedzīvojumus!

Komentārs par rakstu: Kā pareizi izvēlēties telti

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!