Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vēl ir augusts

pirmdiena, 22. augusts (2011)   

Kad dālijas un asteres zied pilnā lepnībā, kad āboli būkšķēdami krīt zālē, ir tāda nedaudz nostalģiska sajūta: nu jā, vasara atkal ir pagājusi. Taču – vēl ir augusts, un vēl ir iespēja vasaru noķert aiz rokas un kaut uz brīdi joprojām paturēt pie sevis.

 

Ja šī nedēļas nogale būtu ieplānota Latgales pusē, ļoti labprāt piedalītos Kārsavas svētkos. Šis mazais novadiņš, ka sevi dēvē paši kārsavieši, vislielākās lustes pataupījis tieši vasaras beigām. Kā jau novados visbiežāk parasts, galvenā vērība pievērsta dažādām sporta spēlēm, lai kopā aktīvi atpūstos visa ģimene. Taču padomāts arī par viesiem un, iespējams, Latgales eksotikas meklētājiem. Tā sestdien, piemēram, visai vilinošs nosaukums: Nūvoda ļaužu sabraukšana i izaruodešana Kuorsavā. Kāpēc ne? Kāpēc gan lai neatpūstos un nepapriecātos par Kārsavas puses cilvēku izrādīšanos ar saviem roku un galvas darbiem, dančiem, dziesmām, jokiem un teātra spēlēšanu? Ne jau katru nedēļu un ne katru mēnesi būsim tomēr salīdzinoši tālajā Kārsavā.

 

Tiesa, emocionāli spilgtākais pasākums augusta nogalē vismaz man šķiet Senās uguns nakts sestdien, jūras krastā. Zinu, ka šis pasākums notiks Saulkrastos, Rojā un Pāvilostā, bet gan jau iespējams atrast ziņas arī par citām vietām. Godīgi sakot, pat bija aizmirsies, ka nu jau kuro gadu vienā un tajā dienā, vienā un tajā pašā laikā valstīs, kas atrodas pie Baltijas jūras, krastā tiek iekurti ugunskuri ar domu - iezīmēt apņemšanos rūpēties par jūru, kas vieno cilvēkus, pilsētas un valstis, par tās vides kvalitāti, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm. Doma, protams, lieliska, un, domājams, arī pasākuma dalībniekiem būs tikpat lieliskas izjūtas. Jo ne katru vakaru mūsu jūras krasts dažādās valstīs mirdz uguņu uguņos.

 

Par ūdeņiem runājot – protams, protams, šonedēļ nevar aizmirst 10. Nēģu svētkus, kas šogad sasaucas ar Carnikavas 800. jubileju. Svētki sāksies jau piektdien ar mūzikas, deju un gaismas spēli „Veco koku stāsts”. Un sestdien – lielie nēģu tači: Gaujas tacis ar ziedu laivu parādi un iespēju pie Gaujas nobaudīt uz vietas ceptus nēģus; sportistu tacis „Nēģu kauss”, Lielais tacis kopā ar Labvēlīgo tipu un Lauri Reiniku, bērnu & jauniešu tacis. Manuprāt, piedāvājums ir tiešām labs, lai nedēļas nogali pavadītu Carnikavas „nēģu tačos”.

 

Ir jau, protams, arī citi interesanti pasākumi, lai rudens tuvums nudien nešķistu rūgts. Svētdien Turaidā atkal sanēs līvu valoda Līvu svētkos, Valmierā atklās astoto Ziedu festivālu. Vēl tiešām pietiek laika, lai vasaru noķertu pie rokas. Jo vēl ir augusts.
Anita Grīniece

Komentārs par rakstu: Vēl ir augusts

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!