Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ko sola vasaras viducis

piektdiena, 6. jūlijs (2012)   

Jūlijs tradicionāli ir bagāts pasākumiem un mēneša vidus nav nekāds izņēmums. Protams, pāri visai Latvijai šalkos jūras vēji arī tur, kur jūras nemaz nav, jo svinam jau gluži vai nacionālos Jūras jeb Zvejnieku svētkus.

 

Katra piejūras vieta 14. jūlijā ir padomājusi par savu, īpašo gaisotni, kas to atšķirtu no citviet svinamajam svētkiem. Tā Kolkas pusē – „spicākajā Latvijas nostūrī” – kārdina ar ilgo ceļu kāpās pusstundas garumā ar PSRS armijas kravas auto GAZ-66 un jaunāko seržantu Kārklevalku priekšgalā. Savukārt mēŗsradzieši jau pašā rīta agrumā aicina uz Neptūna kausu makšķerēšanā un nedaudz vēlāk uz Neptūna kausa izcīņu zolītē. Salacgrīva sola neskopoties ar zivju kulinārijas jaunumiem un varenu glābšanas riņķu mešanas cīņu. Pāvilosta neslēpj, ka jau naktī no 13. uz 14. jūliju piekrastē gaidāmas jestras dejas. Liepājā – svētki ar lielu vērienu, kura neatņemama sastāvdaļa ir arī lielais ēdamgalds. Ventspilī – špacieris pa Promenādi, kur apkārt visvisādi taustāmi un redzami labumi.

 

Ja jūriņa, māmulīte, svin svētkus, vai Daugaviņai, meitiņai, palikt malā? Saprotams, nē. 14. jūlijā Krāslavā notiks Daugavas festivāls, kur, pēc iepriekšējo gadu pieredzes, galvenā uzmanība būs veltīta sportiskām aktivitātēm, piemēram, salu maratonam. Dienas noslēgumā krāšņa jo krāšņa zaļumballe. Ikšķile Daugavas svētkos piedāvā jaunlaulāto „gredzenu” braucienu, Baibas un Ulda sagaidīšanu, kopīgu svētku gājienu un koncertu „Dzīve kā košums”.

 

Arī citviet Latvijā jautrība sitīs augstu vilni. Piektdien, 13.jūlijā Madonas estrādē lielās Putu Paradīzes izpriecas. 14.jūlijā Valmiermuižā tirdziņš „Ar gardu muti”, bet Smiltenē „Apvedceļš” tradicionāli aicina uz Lielo Smiltenes Šlāgerfestivālu. Jelgava un viesi nedēļas nogalē priecāsies par smilšu skulptūrām – tāda mēroga pasākums Baltijas valstīs ir vienīgais. Bauskā – ne mazāk vērienīgais Kantri mūzikas festivāls, Daugavpilī – drifta sacensības, Siguldā – pasaules kauss skrituļslalomā. Sportistiem pa vidu Koknese uzziedēs kā visdaiļākā roze, jo svinēs novada svētkus. Dagdā savukārt jāņem tik izkapts rokās un jāpiedalās Pļaušanas svētkos.

 

 

Visus pasākumus jau neuzskaitīt. Atliek tikai novēlēt labu laiku, dzīvesprieku un vēlmi un iespēju vismaz kādu daļu no plašā piedāvājumu klāsta izbaudīt.

 

Anita Grīniece
 

Komentārs par rakstu: Ko sola vasaras viducis

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!