Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Augusts Latvijas novados

svētdiena, 22. jūlijs (2012)   

Augusts ir tāds divdabja mēnesis – ar vienu roku vēl cieši pieķēries vasarai, ar otru jau stiepjas pretī rudenim. Par rudeni vēl nedomājot, Latvijas novadi augustā mums sola tiešām interesantas izklaides un aktivitātes.

 

 

Noteikti – Jaunpiebalga. No 10. līdz 12. augustam „Lielkrūzēs” notiks Vislatvijas Dziesminieku Saiets. Pasākuma režisors Imants Kulinskis atklāj: ” „Es varu izstāstīt savas sajūtas par to, kā smaržo siens, bet nevaru izstāstīt, kā tas ir patiesībā. Man pietrūkst vārdu, lai raksturotu emocijas, kas rodas, kad pilnmēness naktī ugunsskulptūru fonā skan dziesmas. Šīs sajūtas, kuru raksturošanai trūkst vārdu, ir patiesais iemesls, kāpēc gribu aicināt ikvienu braukt un klausīties, piedalīties un sajust pašam to, kāpēc kāds cits jūt nepieciešamību spēlēt ģitāru, rakstīt dzejoļus, radīt un dalīties ar to.”

 

 

Jaunpiebalga jau nebūtu Jaunpiebalga, ja izpaliktu Čangalienas tirgus! Tas šogad 11. augustā. Būšot runasvīru žurme un laikmetīga sarokošanās; rēgāsies un andelēsies vietējie un tāļu zemju amatnieki un fabrikanti – meistari, zeļļi, mācekļi; gudreniecības uzņemšana muzejos un saimnieku sētās; sava labuma meklēšana tirgū, pusbodēs un zuteņa tukšošana; zaļais slietenis ar sentēvu pavalgu; jēra gaļas smeķēšana, klapēti cūku cepeši, Piebalgas al's, kapijas jūra ar kūkeniem; vispārīga dancošana sentēvu garā un pušķotas kuplejas piebaldzēnu vīzē.

Jau izklausās vareni, vai ne? Taču vēl sekos kultūras progmāra laimības garā - liela koncertēšana paša maestro Raimonda Paula vadībā, brīvdabas norā.
21.00 Zaļumballe - pašā vakarā ar trakoti jautru izrīkojumu un lustīgu drasēšanu līdz rīta gaismai.

 

 

Tikai sev raksturīgā gaisotnē 11.augustā notiks Viduslaiku svētki Jaunpils pilī. Svētku organizatori stāsta: „Spēks un daile ir šī gada Viduslaiku svētku lielākās un slavinātākās vērtības. Šogad netiks pārbaudīta vis bruņinieku izveicība, bet gan viduslaiku vīru spēks. Ragavas vilkšana, vairoga nešana, baļķa celšana ir tikai daži no pārbaudījumiem, kuros tiks noteikts stiprākais Latvijas amatieru čempionāta spēkavīrs viduslaiku stilā.

Par daili un tās izpildījumu deju mākslā gādās seno deju grupa „Calendula”, kuras dejotāji ne tikai izpildīs īstas un graciozas Renesanses dejas, bet seno deju soļus mācīs lielajiem un mazajiem.”

 

 

Savukārt Smiltene jau 4.augustā sola grandiozu motociklistu šovu. 4.augustā ari „Kūku kūkas” Strenčos, 3. un 4.augustā Limbažu pilsētas svētki. Augustā arī Prāta Vētras koncerttūre Latvijas novados.Mēneša sākumā Latvijas mednieku svētki Rencēnos, Ventspils svētki, Rēzeknes pilsētas svētki, 9. Kāzu vedēju salidojums Gulbenē, mūzikas festivāls „Osvalds” Balvos un Baltinavā, Kurzemes Katūna balle Ventspils Piejūras Brīvdabas muzejā. Ko redzēt un darīt ir krietni daudz, atliek vien braukt un priecāties.

Sīkāka informācija http://atputasbazes.lv/lv/pasakumi_notikumi/

 

 

Informāciju apkopoja Anita Grīniece

Komentārs par rakstu: Augusts Latvijas novados

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!