Piektdiena, 3. Decembris, 2021
Raita, Jogita, Evija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Emigranta stāsts...

trešdiena, 23. septembris (2009)   

Mēs emigranti, vispār, jūtamies diezgan muļķīgi - kāds ķīnietis man reiz sūdzējās: Ķīna es tieku uzskatīts par britu, bet Lielbritānijā par ķīnieti, t.i. nekur neesmu savējais! Man ir tā pati nelaime – kad saucu latviešus ‘tautieši’ viņi apvainojas (es esot nodevējs), ja Lielbritānijā paziņotu, ka esmu brits – viņi sāktu smieties...

 

Pirmais, ko ievēro, ierodoties Latvijā ir rīdzinieces – katra otrā varētu kļūt par seksa simbolu Lielbritānijā – laba te ir daudz, bet sieviešu šeit...NAV! Kā jūs domājat, kāpēc ļumīgie briti tādos baros brauc uz Rīgu!?

 

Rīga ir kontrastu pilsēta - ‘krīt acīs’ divas iedzīvotāju grupas. Dienā tie ir ‘biezie’, kuru dzīves stilu apskaustu pat tās slavenības, kuras fotogrāfē ‘Vanity Fair’ žurnālā. Tumsai iestājoties parādās visādi groteski tipi, kurus pat bez grima, varētu izmantot kulta filmās, ja vien Rīgas Kino Studijā nebūtu ierīkots...‘bordelis’!? Uzmanīgāk ieskatoties var pamanīt ari normālus cilvēkus - nelaipni, skatieni – izvairīgi, norūpējušies un nevaļīgi! Kur palicis šarmantais, pašapmierinātais, stilīgais un vissavienības mērogā apskaustais rīdzinieks!? Laiki mainās un mēs maināmies līdz. Pazīstamu seju nav daudz, bet gadās, daži ir tā ‘pacēlušies’, ka cenšas mani neieverot, citi tā ‘nolaidušies’, ka pats cenšos palikt neievērots. Bet vairums – cīnās, kā cīnījās! Viens otrs jau ir tur, kur...’gaviles nebeidzas mūžīgi...’ Aizgājis līdz Vecrīgai pēkšņi sadzirdēju briesmīgu dzērāju aurošanu. Pienācis tuvāk (kad jau varēju ‘atšifrēt’ britu akcentu) redzēju, ka tuklo ‘tūristu’ ālēšanos uzmanīgi vēro policija, garāmgājēji apiet ar līkumu, bet ‘senākās profesijas’ pārstāves cenšas turēties tā, lai vajadzības gadījumā būtu ‘pie rokas’.

 

Kāds mans radinieks lūdza, lai es viņam no Londonas atvedot tabakas sēklas. Sākuma domāju, ka šim uz vecumdienām paradījušās kādas ekstravagantas nosliecies, bet šovasar, izmetis līkumu pa Latvijas laukiem, (gadus 20 tur neesmu bijis) sapratu – viņi tur laukos nevar atļauties sev nopirkt ‘smēķus’!?

 

Latvija cilvēkiem pastāvīgi tiek dota iespēja pilnveidot sevi apgūstot ko jaunu - pat sirmie pensionāri nesēž ‘rokas klēpī salikuši’ – daudzi no viņiem kļuvuši par profesionāliem ubagiem, citi ar apskaužamu veiklību zog produktus Rīgas tirgos un lielveikalos! Uzzinot par šīm lietām jūtos saviļņots un lepns par Latvijas Valdību – ko gan visu tā NEVAR!? Nesen vaicāju kādam paziņam: kā tu domā vai Latvija ir ieguvusi vai zaudējusi krizdama no PSRS avangarda līdz EU arjergardam? (pat portugāļi skatās uz mums no augšas). Bet,...labāk nebūtu to darījis, jo tagad tieku uzskatīts par latentu komunistu?! Mājas lapā (Latvieši.com) regulāri paradās info, ka latviešiem vajagot atgriezties mājās – ‘pie Daugavas krastiem’ (katrs tikšot ‘iecelts saulītē’). Pamēģināju - paris gadus atpakaļ biju aizgājis uz Izglītības Ministriju apjautāties par iespējām strādāt pedagoģisku darbu Latvijā. Viņi neizradīja par mani nekādu interesi - pat nepiedāvāja apsēsties.

 

Tagad es saprotu – domāja, ka es esmu kāds trakais – saka, ka no Londonas, bet meklē skolotāja darbu...Rīgā!? Latvijā ir tik daudz skaistu atpūtas vietu, neskarta daba un vienreizīgie skati, aizbrauciet nedēļas nogalē uz Latgali, Jūs sapratīsiet, ka nekādas Londonas, Parīzes vai Čikāgas nestāv blakus, viss skaistais ir Jums blakus.

Komentārs par rakstu: Emigranta stāsts...

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!