Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rudens ballītes visā krāšņumā

sestdiena, 15. septembris (2012)   

Koki sāk satērpties rudens krāsās, dzērves vēl domā – lidot projām jau tagad vai, kā pieklājas, Miķeļos. Mums gan nav laika ilgi domāt, jo rudens ballītes un ražas svētki aicina vai katrā Latvijas malā.

„Viss apkārt ir oranžs, tāpat kā burkāns”, varētu teikt Burkānu balles organizatori. Balle notiks Smeceres krogā un muzicēs „Apvedceļš”. Smeceres krogs piedāvā nedaudz iekrāsot pelēko ikdienu un aicina ikvienu uz jestru izdejošanos par godu vienam no mūsu Latvijas pamat dārzeņiem – Burkānam! 22. septembrī visi laipni gaidīti uz trakoti oranžu ballīti!

 

Oranžo burkānu krāsu neaizmirstot, jāļaujas Miķeldienas gadatirgiem. Tā Rēzeknē rēzeknieši un pilsētas viesi aicināti aktīvi tirgoties Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā tradicionālajā Miķeļa tirgū. Miķeļi ir apjumības jeb appļāvības – pēdējā pļaujas diena, kad ar maģisku rituālu palīdzību cenšas nodrošināt veiksmi nākamajā gadā un iegūt Jumja labvēlību.
Ikvienu interesentu gaidīs Latvijas lauku labumi un rudens ražas veltes, amatnieku darinājumi, degustācijas, rotaļas un danči, vairāki konkursi. Vizināšanos ar zirgiem nodrošinās "Rudo kumeļu pakalni".

 

Varbūt rudo kumeļu pakalni iedvesmos dāmas pucēt savus divriteņus, posties un vēlreiz posties. 6.oktobrī Saulkrastos notiks piedzīvojumu velobrauciens sievietēm Dāmas rullē! Šī gada sacensību tēma ir „Saule, jūra, vējš”. Atbilstoši tai dalībnieces ir aicinātas arī padomāt par vienotu komandas tēlu. Šogad pasākuma ietvaros paredzēta arī krāšņa veloparāde – komandu prezentācija. Par jautrību rūpēsies humoriste Jana Kalniņa, izklaides un radošas nodarbes gaida arī dāmu atbalstītājus.

Savukārt vīriem vēl pirms dāmu rullēšanas Saulkrastos piedzīvojumus sola Saldus – tur septembra pašā nogalē notiks Saldus novada atklātais čempionāts svarcelšanā
Piedalīsies arī sportisti no Lietuvas un Igaunijas. Tātad, kungi, uz priekšu!

 

Ja esi jauns un skolēna statusā, tad izklaidei lieliski noderēs Jaunpils pils piedāvājums. Vai neizklausās aizraujoši - viduslaiku skola „Mazie mūciņi”; ekskursija ar pils atslēgas glabātāju;
nakts ekskursija sveču un lāpu gaismā. Pie tam vēl mazo mūku mielasts ( ēdams ar rokām). Vērts taču kaut reizi dzīvē pamēģināt arī tā.

Piedāvājumu vēl ir daudz un dažādi. Galvenais – pārlieku nenodoties rudens nostaļģijai un atcerēties, ka Latvijā katrs gadalaiks ir skaists un piedzīvojumiem bagāts. Vajag tikai tos atrast un ar pilnu sparu „mesties iekšā”.

 

Anita Grīniece

 

Komentārs par rakstu: Rudens ballītes visā krāšņumā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!