Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Baltijas labākā vīnziņa tituls šogad tiek Latvijai

ceturtdiena, 11. oktobris (2012)   

Nedēļas nogalē 5.-6.oktobrī Viļņā notika Baltijas vīnziņu - sommeljeru čempionāts “Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix 2012”, kurā par labākā šī gada Baltijas vīnziņa titulu, kurā Latviju pārstāvēja trīs šī gada labākie Latvijas vīnziņu finālisti – Jānis Kaļķis, Kaspars Vēzītis un Ronalds Pētersons.

Šogad Baltijas sommeljeru čempionātā piedalījās plašāks dalībnieku loks – 11 dalībnieki. Ne tikai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākie vīnziņi, bet arī pārstāvji no Polijas un Zviedrijas . Šogad konkursa žūrijas priekšsēdētājs bija 2007.gada Pasaules labākais vīnzinis – Andreas Larsons (Andreas Larsson) no Zviedrijas.

 

Šogad Baltijas labākā vīnziņa titulu ieguva Jānis Kaļķis, kurš ir viesnīcas „Hotel Jūrmala Spa” restorāna vadītājs. Jānis Kaļķis šo čempionu vērtē kā lielisku iespēju nostiprināt savas zināšanas un iespēju koncentrēties, lai pārstāvētu Latviju un cīnītos nākošgad par Pasaules čempiona titulu Tokijā, Japānā. Jo vairāk katra iespēja sniegt informāciju par vīnu, radot interesi par vīnziņa profesiju.

 

Otro vietu šogad ieguva Lietuvas pārstāvis Narimantas Miežis, aiz sevis – trešajā vietā – atstājot Igaunijas pārstāvi Kristianu Marki, un Polijas (4.vieta) dalībnieku. Šogad cīņa bija ļoti sīva, un, kā norādījis Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons, pārsteigums bija arī spēcīgās Zviedrijas pārstāves palikšana ārpus fināla. Raimonds Tomsons norāda, ka Latvijas pārstāvji bija ļoti labi startējuši – Ronalds Pētersons bija labākais dzirstošā vīna konkursā un līdz finālam pietrūka pavisam nedaudz, savukār Kaspars Vēzītis cienīgi piedalījās konkursā.

 

„Baltic Sommelier Vana Tallina Grand Prix” notiek septīto reizi, un iepriekšējos 2 gadus pēc kārtas Baltijas valstu someljēra titulu ieguva Igaunijas pārstāvji Divu dienu sacensību laikā vīnziņiem pārbaudīja gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas par vīnu, prasmes vīna pasniegšanas mākslā , „aklajās” dzēriena pazīšanas sacensībās, kā arī ēdienkartes pielāgošanā.. Kā galvenais atbalstītājs arī šogad bija Latvijas Vīnziņu asociācija un SIA „Liviko”.

 

Papildu informācija: http://www.youtube.com/watch?v=ZPWYHGgA60o
Maija Poča
Mārketinga speciāliste

Hotel Jurmala Spa & Conference Centre
Jomas iela 47/49, Jūrmala, LV-2015, Latvija
Tālrunis: +371 67784418; GSM: +371 28665571
Fakss: +371 67784411
e-pasts: maija@hoteljurmala.com
www.hoteljurmala.com

Komentārs par rakstu: Baltijas labākā vīnziņa tituls šogad tiek Latvijai

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!