Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ziemassvētku gaidīšana

otrdiena, 20. novembris (2012)   

Novembris Latvijai ir īpašs mēnesis. Bet nu, kad svētki aizvadīti, gaidīsim nākamos. Ziemassvētki jau var būt ne tikai kluss un mierīgs laiks, bet reizē arī izpriecas un priecāšanās par sniegu un tiem labumiem, ko var dot tikai ziema.
Ko mums šobrīd sola Ziemassvētku gaidīšana? Jau no 1. decembra – Ziemassvētku ieskandināšana kopā ar rūķiem Tērvetes dabas parkā. No rūķiem arī kļuvis zināms, ka lielā piparkūku mīcīšana, cepšana un apgleznošana tradicionāli notiks Smiltenes pievārtē – lauku mājās „Donas”.

2. decembrī – pirmais Advents. Tāpat kā daudzviet Latvijā, arī Balvos gaismu iedegšana Lielajā eglē. Balvos 15. decembrī arī Ziemassvētku dāvanu tirdziņš.
Jā, un protams, atjautīgā un reti redzētā komēdija Koknesē -baltinaviešu „Ontans i Zīmassvātki”. Vai viss beigsies labi? Protams. Annas vedekla vēlas sarīkot īstus Ziemassvētkus, lai visi mazbērni zinātu, kā tos pareizi svinēt. Ontans i Anne tam piekrīt. Pašā Ziemassvētku vakarā senču tradīcijās ielaužas mūsdienu realitāte, bet viss beidzas labi! Svētki izdodas!

 

Svētki izdosies arī Līvānos, jo tur 6. decembrī muzicēs slavenais Jersikas orķestris un brāļi Auzāni. Tik tuvu pašai Jersikai taču jāskan īpaši labi.

Nu kur gan bez „Brīnumskapja!” Jānotic vien pašiem māksliniekiem, ka muzikālais projekts „Brīnumskapis”, pastāvot divus gadus, paspējis aizraut visus Latvijas bērnus. To pierāda apmeklētāju skaits koncertos, papildus koncerti, skolas un mūzikas skolas, kur bērni dzied Brīnumskapja dziesmas. Mūzikas albums „ Brīnumskapis” 2011. gadā ieguva labākā bērnu mūzikas albuma balvu. Nu jau tradicionāli trešo gadu Latvijas bērni un vecāki Ziemassvētkus svin Brīnumskapī.

Ja vēlaties dzirdēt Igo, Juris Kristonu, stīgu grupa un citus izpildītājus, tad 18. decembrī jādodas uz Ikšķiles ev. lut. Baznīcu. Tad jau pavisam tuvu būs arī paši Ziemassvētki, un koncerts solās izvērsties īpaši aizkustinošs.

 

Anita Grīniece
 

Komentārs par rakstu: Ziemassvētku gaidīšana

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!