Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Janvārī pērkons dārdēs un rībinās

pirmdiena, 7. janvāris (2013)   

Manuprāt, daudzus priecīgi pārsteidz ziņa, ka atkal būs dzirdama leģendārā grupa „Pērkons”, šoreiz Dikļu pilī. Patiesībā jau vesela paaudze izaugusi ar „Pērkona” dziesmām un viņu pasaules uzskatu. Par to gan nebūtu ko brīnīties, jo ikkatras Jura Kulakova dziesmas pamatā bija augstvērtīgs teksts – pieminēsim Māri Melngalvi, atcerēsimies Klāvu Elsbergu. Jā, un protams, mūžīgi jauno Eduardu Veidenbaumu.

Aiz sajūsmas lēcām kājās, kad atkal izdzirdējām „Mākslas darbi rodas mokās”, „Kas meitiņu baltu dara, ja ne krāna ūdentiņš”, „Mūsu sētā kretīni dejo” un, protams, citas. Varbūt savos jaunības gados patieso un dziļāko jēgu pat nesapratām, virsroku ņēma neparastais, neordinārais, taču tagad, atkal klausoties „Pērkonu” tā saprašana jau krietni lielāka. Tas tikai pierāda, cik lielā mērā šīs dziesmas ir ilgdzīvotājas un ka labu mūziku, labu dzeju laiks nepadara pelēcīgāku.

Protams, ka atceramies arī, ka pārtiekam viens no otra un nevis no pārtikas precēm... Atceramies pērkoniešu skumjo braucienu pa Jūrmalas kāpām un tik ļoti, ļoti smeldzīgo „Rūgts ir ne tikai analgīns, bet arī dzīve, ziniet...”

 

Noteikti mums katram asociācijas ar „Pērkonu” ir savādākas un tā vien šķiet, ka īsāku vai ilgāku laiku ar kādu no viņiem personiski, ārpus skatuves nācies saskarties vai katram otrajam latvietim. Un šī saskarsme atstāj mazītiņus notikumus, tomēr prātā paliekošus. Man kādā sarunā palaimējās uzzināt, ka Ievai Akurāterei vismīļākie ziedi ir zilās vizbulītes, bet Jurim Kulakovam reizēm pa visu vari gribas pārbīdīt televizoru katrā svešā dzīvoklī... Bet tas nu tā, tiešām nianses.

 

Prieks, ka atkal dzirdēsim labu mūziku un aizrautīgu izpildījumu. Vēl tikai nedaudz informācijas atmiņas atsvaidzināšanai no publikācijas www.diklupils.lv: „18. janvārī plkst. 19:00 Dikļu pilī ar akustisku koncertprogrammu viesosies leģendārā grupa „Pērkons”. Grupa "Pērkons" ir viena no Latvijas populārākajām un skandalozākajām grupām. Tā izveidojās 20. gadsimta 80. gadu sākumā un tās darbība divas reizes ir tikusi aizliegta. Populārākās grupas dziesmas ir "Slidotava", "Pie baltas lapas", "Gandrīz tautasdziesma", "Mana dienišķā dziesma", "Labu vakar", "Balāde par gulbi" un "Mēs pārtiekam viens no otra", kas uzvarēja 1989. gada Mikrofona aptaujā. Visu grupas dziesmu autors ir pazīstamais mūziķis un komponists Juris Kulakovs.”

Komentārs par rakstu: Janvārī pērkons dārdēs un rībinās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!