Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ekskursijā atklāj ievērojamu jelgavnieču likteņus

trešdiena, 13. marts (2013)   

 8.marta pēcpusdienā pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pulcējās ap 30 cilvēku, kas devās Starptautiskajai Sieviešu dienai veltītā ekskursijā. Gide Signe Lūsiņa ekskursijā atklāja vairāku ievērojamu jelgavnieču likteņstāstus un faktus, ko līdz šim zinājis tikai retais.

Ekskursijas dalībnieki devās pastaigā pa Jelgavu, apmeklējot vietas, kas saistās ar sabiedrībā zināmām un ievērību guvušām Jelgavas iedzīvotājām. Annas Ivanovnas, Elzas Radziņas, Noras Bumbieres un citu dāmu dzīves notikumi un likteņu līkloči pārsteidza ne vienu vien ekskursijas dalībnieku. Tā piemēram, izrādās, ka Kurzemes hercogs Ernests Johans Bīrons savu karjeru sāka hercogienes Annas Ivanovnas kancelejā un tikai pēc vairākiem gadiem, hercogienes atbalstīts, kļuva par hercogu. Savukārt pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona sieva hercogiene Anna Šarlote Doroteja, lai glābtu hercogisti, vīra uzdevumā iegāja Eiropas vareno sabiedrībā. Viņa izvērta aktīvu sabiedrisko darbību un pēc laika kļuva par vienu no nopietnākajām figūrām tā laika Francijas politikā.

 

Ekskursijas ietvaros tika apmeklēts arī modes nams „Tēma”. Šeit ekskursantus sagaidīja nama saimniece un dizainere Daiga Latkovska. Viņa stāstīja par modi, par apģērbiem, par modes nama vēsturi un to, ko tas piedāvā šodien.

Pie Kultūras nama ekskursantus pārsteidza neliels muzikāls priekšnesums. Jelgavas Valsts ģimnāzijas kora „Skali” dziedātāji izpildīja Raimonda Paula dziesmu „Par pēdējo lapu”. Savukārt pēc garās pastaigas bistro/kafejnīcā „Silva” visi ekskursijas dalībnieki tika sagaidīti ar siltu tēju un cepumiem. Īpašu sveicienu Sieviešu dienā bija sagādājuši „Silvas” saimnieki, kas ekskursijas dalībniekus cienāja ar Jelgavas īpašo desertu „Šarlotes skūpsts”. Noslēgumā visas ekskursijas daiļā dzimuma pārstāves tika sveiktas ar ziediem.

Ekskursiju organizēja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar tūrisma gidi Signi Lūsiņu. Īpaši liels paldies atbalstītājiem – bistro/kafejnīcai „Silva”.

 

Tāpat kā iepriekšējā tūrisma sezonā, arī šogad Jelgavas reģionālais tūrisma centrs organizēs regulāras ekskursijas latviešu un krievu valodās pa Jelgavu, Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu. Ekskursiju kalendāram būs iespējams sekot līdz mājas lapā www.visit.jelgava.lv.


Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Ekskursijā atklāj ievērojamu jelgavnieču likteņus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!