Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kur kārsim šūpolītes

otrdiena, 26. marts (2013)   

 Ja varam ticēt laika prognozēm, tad šogad Lieldienas būs īsti ziemīgas. Tāpat – ja ievērojam senču ticējumus, vārnu nemitīgā ķērkšana liecina, ka pavasaris vēl ne tik drīz iekaros savu vietu. Bet vai nu tāpēc nesvinēsim Lieldienas, nekrāsosim olas (no bērniem tās slēpsim kaut sniega kupenās). Un galvenais – kārtīgi neizšūposimies, lai vasarā odi nekož. Odi šovasar varētu būt īpaši nikni, jo pārāk ilgi viņiem likts gulēt. Tādēļ pameklēsim jautrākās un savdabīgākās šūpoļu ( Lieldienu svētku) vietas.

 

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā godā tiks celti arī Lieldienu gaiļi, jo viņiem tāpat pienākoties mazdrusciņ slavas. Muzeja teritorijā būšot trakulīgas lietas – lekšana maisos, gaiļu cīņas, skrējiens ar olu karotē un vēl, un vēl. Izsalkušie tikšot pie raibās Lieldienu zupas, izslāpušie pie karstas tējas. Protams, protams – arī bezrūpīga šūpošanās itin visiem.

Savukārt Cēsīs – „Vistiņas Klukstes lustes”. Būs svētkiem jāsapoš pats Olu vīrs. Un ne tikai – jāpiedzīvo olu rallijs, jāpaspēj uz olu modes skati, jābūt gataviem milžu cīņām, jāpiedalās atrakcijās „Izperē olu”, „Orientēšanās olās” un „Bulta olās”. Šūpoles? Kā nu bez tām. Cēsīm odi lidos garām ar lielu līkumu.

 

Jaunmoku pilī – Lieldienu jampadracis: „Lieldienas ir pavasara saulgrieži, ko svin par godu pavasara un saules atmodai, lai ar rituālām darbībām palīdzētu atmosties zemei un veicinātu tās svētību. Lieldienu jampadracī aicināsim kopīgiem spēkiem meklēt parkā paslēptās olas, pie lielā ugunskura tās krāsot raibu raibas sīpolu mizās, bērzu lapās un citos dabīgos materiālos. Ar nokrāsotajām olām varēs piedalīties konkursā „Košākā ola” vai pārbaudīt to izturību.

Dodoties uz jampadraci, sagatavojaties mīklu minēšanai un dažādu Lieldienu ticējumu un paražu iepazīšanai. Varbūt arī tu vari pastāstīt kādu interesantu Lieldienu stāstiņu vai ticējumu?

Aktīvākie dalībnieki varēs izmēģināt savus spēkus orientēšanās aktivitātēs pils parkā vai veiklību slēpošanas un citās stafetēs.

Lai visu gadu zeme būtu bagātīga un auglīga, pils parka lielās šūpoles aicināt aicina iekustināt tās. Šūposimies augstu, tā sveicot saulītes atnākšanu!”

 

Mēs katrs sveiksim saules atnākšanu un izšūposimies augstu un skaisti. Lieldienu pasākumi notiek it visur Latvijā un izšūpoties varēs uz nebēdu. Informāciju meklējiet www.atputasbazes.lv sadaļā pasākumi

 

Apkopoja Anita Grīniece

Komentārs par rakstu: Kur kārsim šūpolītes

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!