Pirmdiena, 2. Oktobris, 2023
Skaidris, Ilma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Aizvadīts gadatirgus Brīvdabas muzejā

pirmdiena, 3. jūnijs (2013)   

 Jūnija pirmajā nedēļas nogalē Latvijā virmoja pašvaldību vēlēšanu karstums, bet Brīvdabas muzejā uz ikgadējiem svētkiem jau 43. reizi pulcējās labākie amatnieki no visiem novadiem. 1. un 2. jūnijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika tradicionālais Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.
Pateicoties jaukajam laikam, abās Gadatirgus dienās muzeju apmeklēja ap 20 000 cilvēku. Par iespēju vienuviet redzēt, dzirdēt, iepazīt un baudīt visplašākās latviešu tradicionālās kultūras izpausmes gādāja apmēram 2 000 Gadatirgus dalībnieki – amatnieki, pārtikas produktu tirgotāji sabiedriskās ēdināšanas pārstāvji, kā dziedātāji, dejotāji, muzicētāji un teātra spēlētāji.

 

Daudziem Latvijas iedzīvotājiem Brīvdabas muzeja Gadatirgus apmeklēšana ir ģimenes tradīcija vairākās paaudzēs. Arī šogad Gadatirgū varēja sastapt visu paaudžu apmeklētājus, tostarp daudzas jaunās ģimenes ar bērniem. Gadatirgus organizētāji novēroja, ka šajā gadā Gadatirgu apmeklēja arī vairāk tūristu no ārzemēm. Daudzi tirgotāji apliecināja, ka salīdzinājumā ar pēdējiem gadiem šogad sācis atgriezties arī iepirkšanās prieks. Savukārt Brīvdabas muzejam Gadatirgus ieņēmumi palīdz nodrošināt senceltņu uzturēšanu.

 

Vairāk nekā četrdesmit gadu pastāvēšanas laikā Gadatirgus ir kļuvis vienu no Rīgas un Latvijas simboliem – par sabiedrību saliedējošiem svētkiem. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs pateicas visiem Gadatirgus dalībniekiem, apmeklētājiem un atbalstītājiem, kas šogad ieguldījuši šīs unikālās tradīcijas uzturēšanā un attīstībā.
2014. gadā, piedaloties Rīgas – Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmā, Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus notiks 7. un 8. jūnijā.

 

Šajā vasarā Brīvdabas muzejā paredzēti vēl pieci pasākumi. Pirmsjāņu nedēļas nogalē, 15. un 16. jūnijā Brīvdabas muzejs aicina uz Jāņu ielīgošanas pasākumiem. Dziesmu un deju svētku programmā 29. jūnijā visas dienas garumā būs iespēja skatīties dažādas Rūdolfa Blaumaņa izrādes amatierteātru izpildījumā, bet 6. jūlijā muzejā notiks Folkloras diena, kad apmeklētāji varēs vērot kristību rituālu tradīcijas dažādos Latvijas novados. Līdz 21. jūlijam muzeja izstāžu zālē iespējams apmeklēt izstādi „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki”. 11. augustā Brīvdabas muzejs aicinās uz Mūsdienu amatniecības festivālu, kas šogad notiks jau trešo reizi. Maizes diena Brīvdabas muzejā notiks 25. augustā.
Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) 3.00 Ls pieaugušajiem, 1.50 Ls studentiem, 2.00 Ls pensionāriem, 1.00 Ls skolēniem, 6 Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no 17:00 līdz 20:00 pieejamas vakara biļetes par 1.00 Ls. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 Ls). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Eva Birzleja
LEBM Izglītības un informācijas nodaļa
eva.birzleja@brivdabasmuzejs.lv, Tālr.67994106

Komentārs par rakstu: Aizvadīts gadatirgus Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!