Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Sabilē vīnogu raža šogad būšot laba

piektdiena, 23. augusts (2013)   

Jau pavisam drīz Sabiles Vīna kalnā sāksies jaunās vīnogu ražas vākšana.  Šogad raža sagaidāma ātrāk nekā citus gadus, pateicoties siltajiem un saulainajiem laika apstākļiem. Plānots, ka jaunās vīnogu ražas novākšana sākties ap 5. septembri, tomēr pagaidām vēl siltās vasaras naktis neļauj vīnogās veidoties pietiekama cukuram daudzumam. Pašlaik tas ir ap 9%, bet jābūt vismaz 13%.

 

Vīna kalna dārzniece Smaida Dzērve atzīst, ka šogad ogas esot vairāk nekā citus gadus, tomēr kalna “ciemiņi”, kas tajā ierodas vēlajās vakara stundās, to krietni samazina. Tieši šī iemesla dēļ kalnā vakara stundās dežūrē sargs, kas uzņēmies tik svarīgo vīnogu ražu nosargāt. Arī tūristi, tuvojoties rudenim un ražas laikam, par Vīna kalnu izrāda aizvien lielāku interesi, saldo un īpašo ogu garšu grib izmēģināt ne viens vien apmeklētājs. Protams, katrs pa kādai odziņai var nogaršot, diemžēl ne visi ir tik apzinīgi. Smaida stāsta, ka, staigājot pa kalnu, gadās ne vienu vien norautu ķekaru redzēt, ja vīnogas vāktu jau tagad, tad tie varētu būt pat 900 kg. Arī slimības šogad nav apcēlušas vīnogu stādus – tikai retais slimojis ar miltrasu, kā arī kalna vīnogulāji migloti trīs reizes, kas šo slimību apturēja. Smaida cer, ka šogad izdosies iegūt pat piecas dažādas šķirnes vīnus, tas gan iespējams tikai tad, ja būs ogas, kas tūlīt pēc nolasīšanas tiks samīcītas, lai pārtaptu par Sabiles Vīna kalna vīnogu vīnu.

 

Šogad daudzi pāri novērtējuši Sabiles Vīna kalna burvību un izmantojuši iespēju kāzu dienā kalnā iestādīt paši savu vīnogulāju. Vīna kalns vēl aizvien ir tūristiem interesants un apskates vērts objekts.

Kamēr vēl vīnogu ķekari gatavojas un lapas lēnām pieņem rudenīgi dzelteno krāsu, visi Sabiles viesi ir laipni aicināti izbaudīt Vīna kalna noslēpumainību un pavērties uz skaisto pilsētu caur vīnogu ķekariem.

 

Laura Markusa,

Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes tūrisma organizatore

 

Komentārs par rakstu: Sabilē vīnogu raža šogad būšot laba

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!