Piektdiena, 3. Februāris, 2023
Vida, Ida, Aīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latviešu mūziķis pasaules lielākajā alternatīvās mūzikas festivālā „Primavera Sound“

trešdiena, 12. marts (2014)   

Maija beigās starptautiskajā mūzikas festivālā „Primavera Sound“ Barselonā Latviju pārstāvēs mūziķis un producents NiklāvZ (īstajā vārdā Niklāvs Sekačs). Šādu iespēju mūziķis ieguvis, pateicoties jaunā medija „Pieci.lv“ un Baltijas mūzikas eksporta platformas „The Baltic Scene“ sadarbībai.

 

 „Kā sabiedriskais medijs vēlamies, lai Latvijā tapusī mūzika kļūtu par vienu no mūsu valsts atpazīšanas zīmēm. Mūzikai, kas tiek radīta Latvijā, ir spēcīgs potenciāls – ja klasiskā žanra pārstāvji sevi starptautiskajā tirgū jau ir pierādījuši, tad šoreiz roku gribam pasniegt populārās mūzikas pārstāvjiem. Kāpēc gan lai mūsu platuma grādos radītie ritmi un melodijas nevarētu kļūt par veiksmīgu eksporta preci?“ uzskata „Latvijas Radio“ valdes loceklis Jānis Siksnis. Viņš uzsver, ka viens no Latvijas populārās mūzikas vēstniekiem pasaulē varētu kļūt jaunais medijs „Pieci.lv“, kas sāks darbu 31.martā. „Rūpēsimies, lai latviešu mākslinieku kompozīcijas skanētu ne tikai FM viļņos un internetā, bet arī lai par viņiem uzzinātu plašāka pasaule,“ uzsver J.Siksnis.

 

„Esmu ļoti patīkami satraukts par iespēju piedalīties šāda līmeņa festivālā. Man tas nav parasts pasākums, tas ir kas vairāk. Tā ir iespēja parādīt sevi no labākās puses jaunam klausītāju lokam un būt kopā ar pasaules labākajiem izpildītājiem vienuviet. Turklāt nekad neesmu bijis Spānijā,“ atklāj NiklāvZ, elektroniskās mūzikas producents un mūziķu apvienības „Dirty Deal Audio“ biedrs. Viņa panākumu sarakstā ietilpst gan uzvara festivāla „Satta Outside“ rīkotajās starptautiskajās bītmeikeru sacensībās „Ritmo Kovos“ Lietuvā, piedalīšanās festivālā „Baltic Trail“, EP jeb mazalbuma „Blocks“ izdošana un sadarbība ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem.

 

“Primavera Sound“ šobrīd ir pasaulē lielākais alternatīvās mūzikas festivāls, kas lēnām pāraug arī Eiropas svarīgākajā jaunās alternatīvās mūzikas konferencē. Esmu drošs, ka NiklāvZ un citu Baltijas mūziķu dalība šogad noteikti tiks pamanīta arī pasaules presē un viedokļu līderu blogos,“ norāda „Pieci.lv“ mūzikas redaktors un dīdžejs Toms Grēviņš.

Baltijas reģionu šajā festivālā pārstāvēs arī igauņu mūziķi – Latvijā jau iepazītais folkroka ansamblis „Tenfold Rabbit“ no Tallinas, kā arī producents Firejose un Sander Molder. Plānots, ka vienu no lielākajiem Eiropas mūzikas notikumiem - festivālu „Primavera Sound“ - šogad apmeklēs ap 150 000 mūzikas industrijas profesionāļu un fanu. 

NiklāvZ kopā ar igauņu kolēģiem „Primavera Sound“ festivāla ietvaros uz skatuves kāps divas reizes, vispirms 29.maijā sniedzot koncertu mūzikas profesionāļiem „Primavera Pro Sound“ ietvaros, bet pēcāk uzstājoties arī pārējiem festivāla apmeklētājiem.

 

Baltijas reģions festivālā tiks popularizēts kā viens no jaunākajiem un vilinošākajiem mūzikas tirgiem. Ekspertu diskusijā par šo mūzikas tirgu piedalīsies „Tallinas Mūzikas nedēļas“ rīkotāja Helēna Sildna, „Pieci.lv“ mūzikas redaktors Toms Grēviņš un „The Baltic Scene“ vadītāja Natālija Metsa.

„Primavera Sound“ šogad Barselonā tiks rīkots no 28.līdz 31.maijam. Festivāls kopš tā dibināšanas 2001.gadā kļuvis par vienu no nozmīgākajiem Eiropas mūzikas pasākumiem.

 

Latvijas Radio preses sekretāre

Ilze Zvaigzne

 

 

 

Komentārs par rakstu: Latviešu mūziķis pasaules lielākajā alternatīvās mūzikas festivālā „Primavera Sound“

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!