Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Putnu vērošanas tūrisms

trešdiena, 14. oktobris (2009)   

Vai Jums patīk putni? Gadījumā, ja Jūsu atbilde ir “jā”, tad Jums noteikti patiks putnu vērošanas ekskursijas un nedēļas nogales vietās, kur var ieraudzīt visdažādākos putnus.

 

Putnu vērošana joprojām ir viens no pasaules vadošajiem izklaides pasākumiem. Šis tūrisma veids veicina lauku tūrisma ekonomiku un nodrošina darbavietu izaugsmi lauku apvidos. Vadošie putnu vērošanas tūrisma operatori atrodas Čīlē, Gambijā, Spānijā, Kostarikā, Dienvidāfrikā, Kanādā, ASV un Lielbritānijā.

Putni2

 

Spānijas dienvidos atrodas putnu vērotāju paradīze- Andalūzija. Šī vieta ir lieliska cauru gadu, tomēr labākais laiks, kad uz turieni doties ir pavasaris, jo šajā laikā Andalūzijā ir arī daudzas putnu sugas, kas ierodas uz Spāniju pārziemot. Andalūzija ir viena no septiņpadsmit autonomajiem Spānijas apgabaliem. Tā kā putnu sugu daudzveidība ir atkarīga no konkrētas vietas, tad jāsecina, ka putniem te ir plašas izvēles iespējas, jo ir gan kalni, gan meži, gan arī dienvidos Atlantijas okeāns. 

putni

 

Andalūzijā dzīvo apmēram 13 sugas plēsīgo putnu, kā arī vairākas plēsīgo putnu sugas uz Spāniju ik gadu migrē no Āfrikas. Labākā vieta, kur tos apkstīt ir apgabala kalnainajā daļā, kur tie, meklējot upurus, lidinās augstu debesīs. Sierra Morena reģions ir vieta, kur var atrast Melno grifu- vienu no valsts retākajiem putniem. Tā ir viena no lielākajām kolonijām Eiropā. Tikpat reti ir arī lieliskie Spāņu Imperatora ērgļi. Lielākā daļa no tiem mitinās Nacionālajā parkā de Doñana. Vieni no pasaules lielākajiem plēsīgajiem putniem- Zelta ērgļi un Ēģiptes grifi dzīvo Andalūzijas kalnainajās vietās. Izmēros mazāki plēsīgie putni, piemēram, piekūns, klijāns un sarkanā klija, var tikt novētori zemienes mežos. Ūdensputni ir sastopami lielākos daudzumos, nekā citas putnu sugas. Lieliskas vietas

udensputni

 

novērošanai ir teritorijā gar Atlantijas okeāna piekrasti. Vislabākais laiks vērot putnus ir agrs rīts, kā arī vēls vakars, kad saule nav tik karsta un putni barojas ar kukaiņiem. Lai Jūs būtu droši, ka dodaties pareizā laikā un vietā, Jums noteikti iepriekš vajadzētu apspriest ar savu gidu, kādas tieši putnu sugas Jūs vēlētos apskatīt. Aizraujošs skats ir tad, kad putni cenšas piesaistīt sav pretējā dzimuma uzmanību, vai arī sazinoties ar saviem sugas brāļiem. Tomēr vislabāk putnus vērot ir brīdī, kad putnu mazuļi pirmo reizi mēģina izlidot no savas ligzdas.

gajputni

 

Ja Jūs sākumā gribētu novērtēt, vai putnu vērošanas tūrisms ir domāts Jums, tad lieliska iespēja ir apmeklēt vienu no Latvijā labākajām putnu novērošanas vietām, kas atrodas Papes ezera apkārtnē. Rudeņos un pavasaros liels daudzums gājputnu un sikspārņu kā migrācijas ceļu izmanto joslu gar Papes ezeru un jūru. Pie ezera ir uzbūvēts putnu novērošanas torni, kā arī putnu novērošanas slēpņi. Tā ir lieliska iespēja novērot putnus tepat Latvijā, neraizējoties par ceļojuma izdevumiem.

Komentārs par rakstu: Putnu vērošanas tūrisms

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!