Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Zemnieku saimniecība „Krastiņi”

pirmdiena, 26. oktobris (2009)   

Ko tik tie Latgales tūrisma uzņēmēji neizdomā... Jāsaka, ka daudzi patiešām neko neizdomā un kuļas kā tik var, gaidot labākus laikus. Taču tie, kuriem fantāzija darbojas un, kuri nebaidās riskēt, labi dzīvo arī krīzes laikos. 

zemenes1

 

Krāslavas rajona zemnieku saimniecības „Krastiņi” saimnieki Igors un Anita Reščenko desmit gadus nodarbojas ar zemeņu audzēšanu. Sākotnēji bizness ritējis visai labi, cilvēki labprāt iegādājušies Latvijā audzētas, ekoloģiski tīras ogas. Augot pieprasījumam, zemeņu lauki palielināti līdz pat četriem hektāriem. Darba netrūcis gan pašiem, gan apkārtnes ļaudīm, jo zemene ir kaprīza oga. Vispirms ir jāstāda, tad jālaista, tad jāravē, jācīnās ar slimībām un kaitēkļiem, pēc tam dien dienā jāvāc raža, jāved tā uz tirgu....un, ja nelaikā uznāk lietavas, jāstrādā pār saviem spēkiem, lai ogas nesabojātos tur pat uz lauka. Turklāt, ļaudis šurp braukuši ne tikai pēc ogām, bet arī baudīt atpūtu pie dabas.

 

Saimniecība atrodas skaistā vietā 10 m attālumā no Ilzas Geraņimovas ezera, kas ir trešais dziļākais ezers Latvijā. Bijis grēks neizmantot šo situāciju tūrisma uzņēmējdarbības attīstīšanai. Lai atšķirtos no daudziem citiem šī rajona tūrisma uzņēmējiem, „Krastiņos” viss tika saistīts ar zemeņu tēmu - no tualetes papīra ar zemeņu zīmējumu līdz pat zemeņu procedūrām lauku pirtī. Zemeņu gultasveļa, zemeņu ziepes, zemeņu simbolika sadzīves priekšmetos un interjera dekoros, vārdu sakot, zemenes brokastīs, pusdienās un vakariņās. Un tūristiem tas patiešām patika. Tāpēc, kad pēc 10 gadu darba zemeņu laukos, ar nožēlu nācās atzīt ogu biznesa sakāvi, Reščenko ģimene nav ne pliki, ne, basi, ne nabagi.

 

Saimnieks atzīstas, protams, ka viņš varētu konkurēt ar Eiropas zemeņu audzētājiem, bet tad ogas būtu jāaudzē ar nitrātu un herbicīdu palīdzību. Taču atbildību par cilvēku indēšanu viņš nevēlējies uzņemties. Šodien par „Zemeņu krastiņiem” dzirdēts ir it visos Latvijas nostūros. Jāsaka, ka cilvēki šurp ekskursijās brauc veseliem autobusiem. Pie Reščenko ģimenes mājas izveidota neparasta zemeņu taka, kurā tūristiem tiek stāstīts par zemeņu šķirnēm, to audzēšanu un dažādu augu labvēlīgo ietekmi. Ejot pa zemeņu taku tūristi var sastapt Zemeņu Karalieni, Karali, Laumiņu un pat Zemeņu Raganu. Saimniece tūristiem piedāvā zemeņu degustāciju un zemeņu terapiju, atpūtu zemeņu pirtī vai zemeņu namiņā.

 

Tāpat te ir iespēja peldēties, ķert zivis, braukt ar laivu, plostu vai vējdēli, atpūsties pie āra kamīna, izbaudīt balto mālu ārstnieciskās īpašības, spēlēt sporta spēles un darboties floristikas darbnīcā. Visas piedāvātās aktivitātes nemaz nevar nosaukt. Tas patiešām ir vesels šovs vienā parasta, radoša un strādīga zemnieka mājā. Turklāt ar saglabāto hektāru zemeņu pilnīgi pietiek, lai interesantu atpūtu saviem viesiem „Zemeņu krastiņos” piedāvātu arī ziemā.

 

Kontakti: Vortņiki, Kastuļina, Aglonas novads.

Komentārs par rakstu: Zemnieku saimniecība „Krastiņi”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!