Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Daugavas loki „Latgales Šveices” galvaspilsētā

pirmdiena, 26. oktobris (2009)   

Braukāts pa dzimto novadu nav maz – teju katru dienu kāds maršruts pa Latgali – te Balvi, te Ludza, te Daugavpils... Pēc vairāku gadu skrējiena – viss šķiet ar roku sasniedzams. Miglā tīts ceļš rīta agrumā, putekļi dienas vidū un bīstama krēsla vakarpusē... tik steidzīgi paiet ne viena vien vasara. Tad arī rudens, ziema un pavasaris.

kraslava1

 

Bez nožēlas par it kā zaudēto darba laiku – apstājos, manuprāt, Krāslavas gleznainākajā vietā. Krauja pilsētas nomalē - skats vienkāršiem vārdiem neaprakstāms. Pilsēta - tikai ar dabai zināmu māksliniecisku paņēmienu ieskauta Daugavas varenajā jostā – šķiet ir iesnaudusies. Pēc kāda laika baudot šo mierpilno dabas gleznu, iedomājos, ka vajadzētu šeit uzstādīt kādus soliņus, lai cilvēki varētu ērti apsēsties un pasēdēt kādu laiku. Diemžēl šoreiz nāksies iztikt tā kā ir. Lai gan nebūtu slikta doma, ja vien to atļauj dabas parka noteiktumi, apspēlēt „krēslu” tēmu un kaut kur Daugavas krastā pie pilsētas ierīkojot kādu oriģinālu atpūtas vietu (ne jau ar ēdamo un dzeramo – tādu te ir pietiekoši). Kā zināms, Krāslavas pilsētas nosaukums varētu būt cēlies arī no vārda KRĒSLS (latgaliski – krāsls), jo Daugava pie Krāslavas met vairākus lokus, kuri pēc formas atgādina krēslu. 

kraslava

 

Atceros viena kunga stāstu par to, kā viņa vecvectēvs šeit braucis ar plostu. Plostnieki tad esot ļoti dusmojušies par viltīgo Daugavas gultni Krāslavas apkaimē. Ne viens vien plosts esot uzskrējis šeit uz sēkļa. Esot bijis pat kāds nopeļošs teiciens par sēdēšanu uz sēkļa kā uz krēsla. Jāpiemin, ka tieši šo upes mesto loku dēļ, dabas parks, kas sākas tieši Krāslavas pilsētā, saucas „Daugavas loki”. Tā teritorija stiepjas līdz pat Naujenei. Daudzi tūrisma uzņēmumi piedāvā izbraukt šo maršrutu pa upi ar laivām, plostiem, kanoe un pat smailītēm. Tūristi saka, ka emocijas sit augstu vilni. Krāslava nav liela pilsēta.

 

Apskates objektu pašā pilsētā nav daudz, bet katrs no tiem ir īpašs ar savām teikām un nostāstiem. Tiesa, es neieteiktu braucot uz Krāslavu noskaņoties uz īpašu kultūras, vēstures vai arhitektūras pērļu meklēšanu. Daudz interesantāk būs izbaudīt pastaigu pa šaurajām pilsētas ieliņām, apskatīt veciem kokgriezumiem rotātās mājiņas, pakavēties Daugavas krastos... Atrodiet laiku apstāties, izjust, pasapņot, un tā saucamā „Latgales Šveices” galvaspilsēta -Krāslava - neliks Jums vilties.

Komentārs par rakstu: Daugavas loki „Latgales Šveices” galvaspilsētā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!