Piektdiena, 21. Janvāris, 2022
Agne, Agnese, Agnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Gārsene ģimenisks piedzīvojums

trešdiena, 28. oktobris (2009)   

Atceroties bērnību, prātā joprojām nāk neskaitāmās teikas, leģendas un nostāsti par Gārseni. Kavējoties bērnībā nolēmu uzmest aci tam visam, kas likās tik burvīgs bērnībā, arī tagad, kad nu jau šķiet domāšana ir mainījusies.

 

 

Gārsenē ir viss, ko vien var iedomāties – pils, muiža, parki, taciņas, tas viss neizsakāmi rosina fantāziju, tam tiešām ir savdabīga aura, jo tiklīdz tur sper pirmo soli, šķiet, tu pārvietojies laikā. Pirmkārt jau visiem iesaku apmeklēt Gārsenes pili – pils atrodas Lietuvas pierobežā un ir celta 1856. – 1860.gadā - neogotiskā stilā. Visa šī pagasta vēsture patiesībā ir cieši saistīta ar baronu Boninghauzenu – Budbergu dzimtas 11 paaudžu saimniekošanu Gārsenē. Šķiet tieši no šīs dzimtas nostāstiem radušās daudzās leģendas Zilo dāmu, kas kā gars joprojām viesojās šajā pilī. Garsenes pils Pilij ir savs muzejs un divas tūrisma takas, kas izveidotas Dienvidsusējas upes senlejas krastos. 

 

“Zaļā” taka nepilnu divu stundu laikā aizvedīs pie Tējas kalniņa – baronu ģimenes atpūtas vietas netālu no Gārsenes ūdens dzirnavām, izvadīs pa ošu aleju ar Dainu akmeni, parādīs Trejmeitiņas, altārakmeni un Mīlestības saliņu. Līkumotā un stāvā taka apmeklētājus aizved līdz lielajam Lutausim, no kura netālu izveidotas vairākas atpūtas vietas.

 

 

   Savukārt kāda cita taka ved uz Gārsenes baznīcu, kas celta kā pēdējā pils barona Leonarda pateicības dāvana viņa agri mirušajai sievai Ģertrūdei. Baznīcai īpašu krāšņumu piešķir tās iekšējā koka apdare.

Zala_taka

 

 

***Gārsenes taku apmeklējums - Ls 0,30/0,20, ar gidu - Ls 2,00, ugunskuru un atpūtas vietas - Ls 1,00-2,00. Muižas komplekss, mani vairāk ieinteresēja kā pieaugušo - muižas apbūve tikusi veidota ap taisnstūra pagalmu pils priekšā. Saimniecības ēkas grupētas blakus pilij. Tur redzama 18.gs. būvēta klēts un stallis ar lieveņa arkādi. Otrpus ceļam atrodas dzirnavas, kuras gotisku stilu ieguvušas 19.gs. 2.pusē.

 

 

 

 

Tā kā pieaugušajiem tiek muižas apskate, tad bērniem labpatiktos paskraidīt pa Lutaušu taciņas kāpnēm. Lutaushi Jebkurā gadalaikā šī vieta ir kā radīta brīvdienām, neatkarīgi no tā, cik gadi jums ir, un kādas ir jūsu intereses. Te ir sastopams miers, ko rosina svaigais gaiss un pastaigas, un reizē satraukums par to vai Zilā dāma tiešām dodas pastaigās pa pili, muižu un takām?

Komentārs par rakstu: Gārsene ģimenisks piedzīvojums

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!