Piektdiena, 3. Februāris, 2023
Vida, Ida, Aīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Putnu vērošana Bebrenē

otrdiena, 19. aprīlis (2016)   

Jau tradicionāli, Ilūkstes novada Bebrenes pagasta Putnu salā katru pavasari pulcējas gan putni, gan putnu vērotāji! Arī šogad 16. aprīlī notika putnu pasākums Dvietes palienes Vides klasē ‘’Gulbjos’’. Tuvāk iepazīt putnus un to balsis palīdzēja biologi no Rīgas – Ilze un Jānis Priednieki.

 

Vides klases nodarbībā piedalījās 28 interesenti gan no Ilūkstes novada, Jēkabpils novada, gan Daugavpils un Rīgas. Putnu ekskursijas laikā no skatu platformas Putnu salā teleskopos un binokļos tika vērotas ķīvītes, baltie stārķi un niedru lijas, bet Skuķu ezera ziemeļu malā pie Zariņu salas varēja redzēt  gulbjus, dažādas pīles, gauras un mežiņā klausīties žubīti, svirlīti, meža strazdu, dzilnīti un citus meža dziedātājus. Turpat palieņu pļavās ganījās dzīvei savvaļā piemērotie liellopi, kuriem sākuši dzimt teliņi, savus varenos ragus nodemonstrēja arī bara skaistākais bullis! Pēc tam ekskursanti devās zosu baru meklējumos uz Daugavas pusi aiz tilta pār Berezovkas upi. Neskatoties uz to, ka zosu migrācijas kulminācija jau beigusies,  iepriecināja diezgan lieli bari ar aptuveni 2000 – 3000 zosīm. Atpakaļceļā tika pamanītas 2 dzērves.

 

‘’Gulbjos’’ putnu vērotājus sagaidīja saimnieces ar pavasara zupu un pavasara ‘’gaļu’’. Maltīte tika pagatavota no tā, kas šai brīdī atrodams dabā - no gārsām, nātrēm, pienenēm un skābenēm.

 

Informāciju sagatavoja - Benita Štrausa

Bebrenes pagasta pārvaldes vad.

Foto autors -

Viktors Malaševskis

__________

Madara Pavlovska
Ilūkstes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Putnu vērošana Bebrenē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!