Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vecumnieki...

otrdiena, 10. novembris (2009)   

turisms2

 

Tikai 52km atttālumā no Rīgas, atrodas viens foršs mazs ciemats Vecumnieki, kas ne tikai pārsteidz ar savu sakoptību, bet arī ar to, ka pa šo ciematu laiku pa laikam staigā cietumnieki un īsti:):):) tas ir fakts jo netālu no pilsētiņas atrodas brīvā režīma labošanas darbu kolonija, kurā izcieš cietumsodu arī dzērājšoferīši, bet pateicoties cietumnieku bonusu sistēmai uz turieni tiek pārcelti "priekšzīmīgākie" cietumnieki, tā nu viņi tur dažreiz uzrodas, un dodas šopingā, cilvēkus aplaupa ļoti reti, bet visā visumā tur ir OK, skaista vieta, ir vērts redzēt:) Pagasts sagaida ar sakoptām ceļmalām un baznīcu, kurā gan netiekam.

 

Centrā pārsteidz lieta, kas nav raksturīga ceļojot pa LV - liela krāsaina karte, ar visām norādēm uz interesantākajām vietām, arī ielu nosaukumi visur salikti. 1 km no centra dodamies apciemot koktēlnieka Jura Audzijoņa māju, kur viņš savā dārzā sacēlis, sabūvējis visādas figūras, celtnes, vējdzirnavas, arī kapela (vairāk gan viss saistīts ar Kristus tēlu - jo viņa dzīvē 12 gadus atpakaļ noticis mistisks atgadījums). Sakopta teritorija, sirsnības pilna vieta, bērniem arī tur būs interesanti, jo tur ir gudrības pūce, kurai jāpiespiež sava piere, lai sasmeltos gudrības; ir šūpoles, tiltiņš , taurenis, pasta kaste kā suns.

 

Omulīgs onka, kurš mums pat uzspēlēja akordeonu! Ieeja par ziedojumiem, ziedojumu kastīte ir maza baznīciņa. Atpakaļ ejot uz centru, paēdam pusdienas krodziņā "Pie lielās karotes". Jauka vieta ar senatnīgu interjeru(saimniece gan apgalvo, ka tieši LIDO ir interjera ideju nozadzis, bet tas lai paliek viņu ziņā), jebkurā gadījumā lēti, daudz un garšīgi ! 2 km no centra ir trušu pilsētiņa, kurā mitinās ap 65 trušu šķirnes. Jauka pastaigu un izziņu vieta ģimenēm ar sīčiem.

 

Gribējām apskatīt arī Strūbergu daiļdārzu, bet tā kā iepriekš nepiezvanījām, tad nekā - saimnieki bija izbraukuši. Vecumniekem cauri tek upe Taļķe, kura lepojas ar 2 ezeriem - Vecais ezers un Jaunais ezers. Mēs izpeldējāmies Vecajā. Kas vēl ir Vecumniekos? Patiesībā vairāk arī nekā nav, bet.... satiekot vietējos iedzīvotājus tie mācēs Jums pastāstīt daudz un dažādas leģendas par pilsētiņu, kura tka celta tikai labošanas darbu kolonijas vajadzībām....:):):)

     
  • APSKATES OBJEKTI

 

  • Brūzeņu viduslaiku kapsēta

 

  • Depreju senkapi

 

  • Piemineklis - lidmašīnas spārna fragments

 

  • Piemineklis 1944. g. kritušajiem vācu un latviešu leģionāriem

 

  • Stēla Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem

 

  • Vecumnieku pagasta muzejs

 

  • Vecumnieku viduslaiku kapsēta

 

  • Vecumnieku evaņģēliski luteriskā baznīca

 

Baznīca Vecumnieku centrā celta 1845. gadā ampīra stilā. Baznīcā ir arī ampīra stila altāris. Baznīca ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Komentārs par rakstu: Vecumnieki...

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!