Piektdiena, 31. Maijs, 2024
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Valmieras vasaras teātra festivālā arī šogad 7 pirmizrādes visai ģimenei

pirmdiena, 11. marts (2019)   

Valmieras vasaras teātra festivāls norisināsies no 2. līdz 4. augustam un būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Visas izrādes tiks veidotas īpaši šim notikumam, un jau pati nokļūšana līdz norises vietām būs kā ekspedīcija jeb atsevišķs piedzīvojums ne tikai Valmieras viesiem, bet, visdrīzāk, arī pašiem pilsētniekiem – tās notiks garāžā, mazdārziņā, angārā, zem tilta, autobusā un citviet. Paralēli izrāžu programmai būs arī brīvdabas kino vakari un piedzīvojumi visai ģimenei īpaši izveidotā Festivāla centrā, kas pirmo reizi festivāla vēsturē atradīsies Vecpuišu parkā.

 

Izrāžu programmu veidos mākslinieki, kuri jau iepriekš sevi pierādījuši darbā ar bērnu auditoriju Latvijā un ārpus tās. Starptautiskās sadarbības ietvaros festivālā kā viesi atgriezīsies Igaunijas laikmetīgās dejas kompānija United dancers of ZUGA, kuri radīs izrādi kopā ar latviešu aktieriem. Festivāla ietvaros jauniestudējumu piedāvās arī pieredzējusī bērnu izrāžu režisore no Austrālijas Džesika Vilsone (Jessica Wilson). Latviju, savukārt, pārstāvēs tādi režisori kā Paula Pļavniece, Toms Treinis, Klāvs Mellis, Reinis Boters, horeogrāfe Liene Grava, kā arī Valmieras un citu teātru aktieri.

 

Izrādes būs paredzētas visai ģimenei, sākot no bērniem un beidzot ar vectētiņiem. Savukārt, iestudējumu tematika būs „dzīvā pilsēta”, skarot tādas tēmas kā noteikumi pilsētā, bēgšana no mājām, leģendas un šausmu stāsti, bezpajumtnieki kā slepenie aģenti, dvīņu dzīve, lietas, kas atdzīvojas, draudzība un citas. Tās būs gan dramatiskā teātra, gan dejas un kustību, kā arī muzikālas izrādes.

 

            Būtiska festivāla sastāvdaļa kā allaž būs Festivāla centrs, šoreiz - Vecpuišu parkā, kur sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) būs ģimenes filmu vakari ar bērnu žūrijas izvēlētām filmām, radošās meistardarbnīcas sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un vēl citas aktivitātes. Arī šogad, tāpat kā pērn, Festivāla centrs tiks ierīkots sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas „RISEBA” rīkoto Starptautisko vasaras skolu, ko pagājušā gadā atzinīgi novērtēja gan skatītāji, gan mākslinieki un profesionāļi.

 

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks ceturto reizi, līdz šim trīs gadu laikā piedāvājot teju 20 pirmizrādes jeb  jaundarbus, kas radīti tieši festivālam, un ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, kā arī ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un citiem atbalstītājiem. Festivāls saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvu „Kilograms kultūras”, neatkarīgo pilsētvides balvu “Rīgas metrs”, kā arī nominēts vairākās kategorijās Latvijas teātru balvai “Spēlmaņu nakts”. Katru otro gadu programma tiek veltīta bērniem, jauniešiem un ģimenēm.

   

 

 

 

 

 

Informācijai:

Lija Lauze

Valmieras vasaras teātra festivāls

festivals@valmiera.lv

+371 2654 8855

www.valmierasfestivals.lv

facebook.com/valmierasfestivals

 

 

Komentārs par rakstu: Valmieras vasaras teātra festivālā arī šogad 7 pirmizrādes visai ģimenei

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!