Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Šokolādes leģenda

ceturtdiena, 19. novembris (2009)   

Šokolādes vēstures aizsākumi Latvijā meklējami 1870.gadā, jo tieši tajā laikā vācu uzņēmējs Teodors Rigerts radīja pirmo fabriku, kas laika gaitā pārtapa par mums visiem pazīstamo „Laimu”. Šī ražotne ir stabila, jo tā ir pārdzīvojusi abus karus un okupācijas laikus, un vienmēr ir attīstījusies, neatkarīgi no apstākļiem. Lai paplašinātu apmeklētāju redzējumu par šokolādes fabriku „Laima” un šokolādes vēsturi un tapšanas procesu, Jums noteikti ir jādodas saldi kārdinošajā ekskursijā pa smaržīgi vilinošajām Miera ielas 22 telpām.

 

Laimas brīnums

 

Laimas brnums

2005.gada beigās „Laimas” telpās dzima interaktīvā izstāde „Šokolādes istaba”. Šeit Jums būs iespēja apskatīties 1924.gadā uzņemto dokumentālo filmu par uzņēmumu, aplūkot tuvumā senlaicīgus šokolādes iesaiņojumus un 14 cm augstu, simtgadīgu šokolādes lellīti, kas iespējams ir senākais šāds objekts visā reģionā. Šo eksponātu atdeva Ilga Plūksne – Strause, un tā ir bijusi dāvana šīs sievietes tantei, bet mantota no paaudzes paaudzē. Un ražota, protams, Teodora Rigerta fabrikā.

 

 

 

 

 

 

Lellīte Lellte

 

Kā jau nojaušat, ka „Laimas” produkcijas pērles Jūs varēsiet ne vien apskatīt, bet arī nobaudīt! Apskatāms arī rokrakstā veiktais eksporta reģistrs, kas sniedz 30-to gadu kopainu, kad mūsu šokolāde „ceļoja” uz Stokholmu, Ņujorku un citām pasaules pilsētām. Lieliska iespēja vēl tuvāk kā jebkad būt klāt kakao brīnuma tapšanas procesā – kā no mazas pupiņas rodas visā pasaulē iecienītākais kārums, iedziļināties katrā niansē un baudīt pozitīvo atmosfēru, kas valda fabrikā. Jau izsenis Laimas šokolādes „dzimšanas” procesā tiek izmantotas aromātiskās Farastero šķirnes kakao pupiņas, kuras fabrika gada laikā iegādājas aptuveni 1,6 t.

 

 

 

 

Slavenais Laimas pulkstenis 

 

Slavenais Laimas pulkstenis

 

 

Fabrikas produkcija ir pazīstama ne tikai visā Latvijā, bet arī citās valstīs. Starptautiskā konditoru izstādē – kongresā, Vīnē 1956.gadā, fabrikai tika piešķirta sudraba medaļa. Savus izstrādājumus tā pārstāvēja arī starptautiskās izstādēs Briselē, Londonā, Parīzē, Rostokā un Ņujorkā. Ražotni arī regulāri apmeklē ārzemju viesi.

Komentārs par rakstu: Šokolādes leģenda

zips
24.01.2012 17:24:55
nau tiesa
woooooodo banano
11.01.2012 14:17:45
lalle ir ķēmrausissssssss
woooooodo banano
11.01.2012 14:15:39
galīģi garām woooooodo banano nepatīk
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!