Trešdiena, 19. Janvāris, 2022
Alnis, Andulis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rūjienas šinšillas

ceturtdiena, 19. novembris (2009)   

Guna M. Valmieras rajona Jeru pagasta zemnieku saimniecības „Rūjienas šinšillas” saimniecība, dibināta 2003.gadā, nu jau pazīstama ar interesantu atraktīvu pieeju lietām, jo domāt ir jāspēj tālāk par šīs dienas robežām. Tieši ar šādu konceptu ir tapusi kožokzvēru šinšillu audzētava un vieta, kur varat iepazīt tuvāk arī lauku tūrismu.

 

Šinšillas mājvieta

inilas mjvieta

 

 

Šobrīd audzētavā mitinās aptuveni 1500 šinšillas, kas šā brīža situācijā ir ļoti labs peļņas nesējs, jo šinšillu kažoki ir ārkārtīgi dārgi, līdz ar to tos var atļauties vien tiešām ļoti bagāti cilvēki, kuri krīzi izjūt vien nedaudz vai neizjūt nemaz. Arī pasaules tirgus pieprasījums ir ļoti liels, tā kā vismaz pašreiz šī saimniecība nemaz nespēj to realizēt. Arī otrs virziens – lauku tūrisms – ir saistīts ar šinšillu audzēšanu, kur Jums ir vienreizēja iespēja tikties ar mazo, jauko zvēriņu kā apmeklētajam. Tāpat tiek arī nodrošināta bezmaksas piknika vieta.

 

Rūjienas šinšilla 

Rjienas inila

 

Šai zemnieku saimniecībai ir vislielākā pieredze Latvijā šo Amerikas augstajos kalnos retinātajā gaisā dzīvojošo kožokzvēriņu audzēšanā. Pamata tomēr tās tiek pārdotas interesentiem, arī eksportētas to ādiņas, bet mīkstais un piemīlīgais zvēriņš, kā noskaidrots, tiek pārdots par divdesmit pieciem latiem. Ja esat nolēmis ekskursijas laikā iegādāties sev tieši šādu mājas mīluli, tad Jums būtu jāņem vērā, ka šie dzīvnieciņi ir naktsputni, gatavi rotaļāties, kas vēlaties doties pie miera, šinšillas ir arī ziņkārīgas un ļoti apķērīgas – ātri pierod pie aprūpētāja un mīl būt apčubinātas, tomēr lietas, kas būtu īpaši jāņem vērā – šiem dzīvniekiem vajag diezgan daudz vietas, lielu būri, un, to neremdināmās kustēšanās kāres dēļ, šinšillas ir regulāri jālaiž pieskriet, tajā pašā laikā tās neizlaižot no acīm, bet dzīvnieciņa dzīves ilgums ir aptuveni 20 gadi.

 

Šinšillu ādiņas 

 

inilu dias

 

Runājot par „zaļo” protestiem pret dzīvnieku audzēšanu ar mērķi nogalināt, ir jāakcentē tas, ka, ja šinšillas netiktu audzētas fermās, tad tās jau sen kā suga būtu izzudušas, jo vienīgā dabīgā populācija Andu kalnos, Peru arī ir skaitliski krietni sarukusi.

 

 

Komentārs par rakstu: Rūjienas šinšillas

Raitis
29.11.2015 22:40:55
Sveicināti!Šinšilas var arī iegādāties audzēšanai un cik varētu maksāt vaislai?
zita
07.11.2010 21:52:15
tiešām jauki!
patika, jo daudz interesējos par šo mazo dzīvnieciņu....
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!