Piektdiena, 31. Maijs, 2024
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Harmoniskais BLŪZA koncerts ieskandina Mūzikas un mākslas festivālu “BILDES”

trešdiena, 23. oktobris (2019)   

Pirmdien, 21. oktobrī, Mūzikas namā "Daile", Mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” ietvaros aizvadīts BLŪZA koncerts, pirmais no septiņiem. Koncerts pulcēja Latvijā jau iemīļotus blūzmeņus, kā arī mūziķus un grupas, kuras vēl tikai veido savu ceļu dažādos blūza virzienos.

Festivāla koncerti ir īpaši ar to, ka katru no tiem vada kāds sabiedrībā labi zināms mākslinieks. BLŪZA koncertā par lielisku atmosfēru, arī starp mūziķu priekšnesumiem, parūpējās šī koncerta vadītājs, rokmūziķis Jānis Bukums. Jānis ar savu humoristisko raksturu un pozitīvajām emocijām spēja koncertam dot papildus asumu!

Jānis Bukums: "Blūza koncerts ir īpašs, tā ir vieta, kur uzstājas gan augstas raudzes mūziķi ar 30 un pat 40 gadu pieredzi, gan tādi, kuri savu ceļojumu blūza pasaulē uzsākuši tikai nesen - šī ir festivāla "BILDES" burvība. Mūziķi iecienījuši šo festivālu tik ļoti, ka to sauc par savas mūzikas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Gadiem ejot, BLŪZA koncertā auguši līdzi arī skatītāji - viņi nāk uz koncertu, izprot šo mūzikas žanru dažādos virzienus un bauda to, novērtē un papildus aplausus un ovācijas sniedz pēc katra ģitāras, klavieru vai bungu solo. Kā BLŪZA koncerta vadītājām, man bija iespēja būt visa pasākuma epicentrā - sajust to, kā satraucas mūziķi un redzēt to, ar cik lielu sajūsmu pasākumu bauda ikviens no zālē sēdošajiem! Šīs visas lietas kopā padara ne tikai BLŪZA koncertu, bet arī festivālu kopumā, par ļoti unikālu pasākumu.”

 

“Sevi "BILDĒS" atceros sen - tas šķiet, ka bija deviņdesmito gadu sākums, kopā ar rokmūzikas grupu "Monro". Koncerts, kurā uzstājāmies, norisinājās Rīgas Politehniskā institūta (tagad - Rīgas Tehniska universitāte) zālē, kura bija ļoti maza, bet labi pieskandināma! Spilgti atceros to, ka toreiz spēlējām ļoti agresīvu smago metālu, un to, cik spilgti krāsojāmies, lai izceltos - tad tas bija modē. Tajā laikā kopā ar puišiem tā no sirds "spridzinājām" ar ģitārām," ar savām pirmajām atmiņām un dalību festivālā "BILDES" dalās Jānis.

 

Mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” pirmajā koncertā uz skatuves kāpa dažādi blūza virzienu pārstāvji. Ikdienā Latvijas mūzikas skatuvē blūzs nav tik bieži dzirdams, tāpēc vēl jo vairāk “BILŽU” BLŪZA koncerts ir svētki visiem šī žanra izpildītājiem, klausītājiem un mūzikas mīļotājiem! Šoruden BLŪZA koncerta programmā: Ainars Pūpols un “[Pī] Blues”, “The Blues Gang”, “Vocada”, “Lavrix Blues Band”, “Vanadziņa Trio +”, Laima Miltiņa un “Harmony 4 Riga”, “Rahu the Fool”, “Twins Peek”, “Blues Cake”, “Bad Habits” un “Merry Pictures”.

Mākslas un mūzikas festivāla “BILDES 2019” ietvaros piedzīvosim vēl sešus pārsteigumiem bagātus koncertus. Mūzikas klubā “Kaļķu vārti” 27. oktobrī izskanēs “BILŽU” MŪZIĶU un viņu BĒRNU koncerts, 30. oktobrī – DZIESMINIEKU koncerts, bet 31. oktobrī – JAUNO DZIESMINIEKU koncerts. VEF Kultūras pilī 4. novembrī notiks koncerts “JAUNĀS un “BILDĒS” sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar “BILŽU” VETERĀNIEM un RADOŠĀM PERSONĪBĀM”. Savukārt 16. novembrī plkst. 12.00 notiks koncerts BĒRNIEM, bet tās pašas dienas vakarā plkst. 19.00 klausītāji aicināti uz “BILŽU” VETERĀNU koncertu. Paralēli koncertiem līdz 14. novembrim t/c “Spice Home” apskatāma arī “BILŽU” mūziķu un mākslinieku darbu izstāde “Pastkastītes”.

 

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

Festivālu rīko “BILŽU BIROJS”.

 

Noderīgas saites:

Festivāla mājaslapa: www.bildes.lv

Festivāla profils Facebook: www.facebook.com/FestivalsBildes

Festivāla profils YouTube: https://www.youtube.com/user/Bildes2011

 

Tija Auziņa

Bilžu birojs

Komentārs par rakstu: Harmoniskais BLŪZA koncerts ieskandina Mūzikas un mākslas festivālu “BILDES”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!