Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Jaunā gada sagaidīšana Ziemeļlatvijā

trešdiena, 30. decembris (2009)   

Ja ziemassvētkos vairāk tīk būt savās mājās un pie savas eglītes, tad Jauno gadu cilvēki nu jau tradicionāli cenšas sagaidīt kopā. Tā arī šajā Vecgada vakarā un 2010. gada ieskaņā Ziemeļatvijas pilsētās un novados.

 

Valmierā nakts izstāde un salūts

 

Kā informēja Valmieras Tūrisma informācijas centra speciālists Eduards Jegorovs, pirms gadu mijas – 30. decembrī plkst. 18.30 skatītāji laipni lūgti viesoties Valmieras Drāmas teātra Lielajā zālē: vēl reizi būs baudāms Ziemassvētku koncerts „Ir vēl pasaulē kas gaišāks” un notiks Teātra balvu pasniegšana (biļetes cena no 4 līdz 7 latiem). 31. decembrī no plkst. 23.00 līdz 01.01 apmeklētājiem būs atvērts Valmieras Novadpētniecības muzeja Izstāžu nams. Skatāma Ingas Brūkles personālizstāde „Sarkans” Mainoties gadu skaitļiem, tieši pusnaktī Valmieras centrā – krāšņs svētku salūts. Pēc tam no 00.30 Kultūras centrā Jaungada balle kopā ar grupu „Kantoris 04”. Bet 01.01 nakstklubā „Putniņi” – „Jaungada nakts after party”.

 

Valkā iedejos disko ritmos

jaunaisgadsvalka

 

Valkas Tūrisma informācijas biroja speciāliste Kristīne Salniņa stāsta, ka valcēnieši un pilsētas viesi 31. decembrī no plkst 23.00 aicināti atkal pulcēties Lugažu laukumā. Plkst.23.40 izrunu teiks Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs, pēc tam būs televīzijas translācija, lai varētu uzklausīt Valsts prezidenta Valda Zatlera un Ministru prezidenta Valda Dombrovska uzrunas visai Latvijas tautai. Un, protams, svinīgo 2010. gada atnākšanu vainagos salūts. Pēc tam – turpat laukumā Jauno gadu varēs iedejot disko ritmos (līdz plkst.02.00) ar DJ Miku. Kā zināja teikt Kristīne, vairāk novadā kopēji pasākumi nav plānoti. Cilvēki gatavojoties doties ciemos un tradicionālo Jaungada šampanieša glāzi pacelt mājās, draugu un kaimiņu vidū.

 

Smiltenes novadā lustīgas balles

 

Pēc Smiltenes Tūrisma informācijas centra speciālistes Dagnijas Kalniņas sniegtajām ziņām, 30. decembrī kopīgus svētkus svinēs Blomē un Variņos. Blomēnieši varēs omulīgi pasēdēt pie galdiņiem un noskatīties pašmāju teātra draugu (kolektīva ar visai amizanto nosaukumu – „Nenolaid rumpi”) iestudējumu: „Sniegbaltītes skola – 2”. Savukārt Variņos gadu mijas koncerts, piedaloties Grundzāles pašdarbniekiem un Rīgas muzikālajai grupai „Grieži”. Gadu mijas naktī jautri būs Mēros un pašā Smiltenē.

 

Mēru klubā tiek solīta lustīga Jaungada ballīte ar „Kreiso pagriezienu”, Smiltenē, Kultūras un sporta centrā no plkst. 01.00 muzicēs populārā grupa „Klaidonis”. Kā vēsta balles organizatori, „Klaidoņa” spēlētā mūzika ļaujot relaksēties romantiskiem mīlētājiem, dejot līnijdejas, kā arī izkustēties īstos rokenrola ritmos. Biļetes cena Jaungada naktī 5 Ls, bet, ja pirksiet 10 biļetes uzreiz, tad par katru būs jāizdod vien 3 Ls. Jā, vēl Dagnija piebilst, ka par naktsmājām, esot Smiltenes pusē, nav jāuztraucas – viesu nama „Brūzis” durvis būs laipni atvērtas.

 

Apē atceras Ziemassvētkus

 

zsvape

Apes Tūrisma informācijas centra speciāliste Astra Binde ar prieku atceras, ka Apē šogad pirmo reizi sarīkts Ziemassvētku tirdziņš (tautas namā): „Galvenokārt bija aicināti piedalīties vietējie – amatnieki, rokdarbnieki, mājražotāji; arī bērni un skolēni pārdeva savus darinājumus. Turpat arī nopirktās dāvanas varēja interesanti iesaiņot. Darbojās piparkūku darbnīca, uz vietas varēja cept vafeles, piedāvāja dažādas degustācijas, rīkoja loterijas. Bija zirņi, putra, karstvīns, kūkas. Tirdziņu kuplināja priekšnesumi, dejas, ciemojās vairāki Ziemassvētku vecīši. Ceram šādu tirdziņu Apē rīkot arī citus gadus. Bija skaisti un visiem interesanti.” Nojaušams, ka Jauno gadu Apē sagaidīs mājās, atceroties visjaukākos 2009. gada notikumus.

 

Foto – Dainis Jaunzems

Komentārs par rakstu: Jaunā gada sagaidīšana Ziemeļlatvijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!