Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijas tūrisma attīstības tendences 2010.

svētdiena, 3. janvāris (2010)   

Atputasbazes.lv kolektīvs, kā pirmais Latvijas interneta plašumos sastopamais portāls, kurš ir uzsācis apkopot, Latvijas Tūrisma attīstības veicināšanai, visu iespējamo informāciju, par Latvijas tūrismu, padarot apmeklētājiem to interesantu ne tikai ar apskates objektu apkopošanu, bet arī ar interesantiem ceļojumu aprakstiem, plānošanu un citu interesantu informāciju, atkal ir pirmais kurš ir apkopojis visu pieejamo informāciju un šoreiz uzdrīkstas publicēt prognozes par tendencēm Latvijas tūrismā 2010.gadā.

 

Pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā bija vērojams straujš tūristu skaita pieaugums, kas deva pamatu nozares attīstībai, veicinot jaunu tūrisma produktu veidošanu. Pakāpeniski Latvija kļūst par jau zināmu tūrisma galamērķi, tādēļ arvien vairāk ir jādomā, kā piesaistīt tūristus un noturēt esošos klientus. Būtisks jautājums ne tikai Latvijas, bet arī plašākā mērogā ir tūrisma produkta kvalitāte, kas ir viens no svarīgākajiem ceļojuma galamērķa izvēles faktoriem. Tūrisma attīstības valsts aģentūras veiktie pētījumi un ārzemju tūristu aptaujas parāda, ka, pēc ārvalstu ceļotāju domām, Latvijas tūrisma produktu un pakalpojumu kvalitāte ne vienmēr atbilst prasībām.

 

Savu negatīvo ietekmi ir devis arī straujais cenu kāpums pēdējos gados. Ņemot vērā globālo tendenci - tūristu aizvien augošās prasības un esošo situāciju Latvijā, nepieciešams veicināt kvalitatīvu un cenai atbilstošu tūrisma produktu attīstību. Viens no priekšnoteikumiem, lai veicinātu konkurētspēju tūrisma nozarē, ir tieši piedāvāto tūrisma produktu un pakalpojumu kvalitāte. Jaunajā Tūrisma attīstības plāna projektā ir paredzēts risināt tādus problēmjautājumus kā tūrismu ierobežojošie vīzu izsniegšanas nosacījumi, sarežģītā ārzemnieku deklarēšanas sistēma Latvijas tūrisma mītnēs, tūrisma, t.sk. taksometru pakalpojumu, zema kvalitāte, nesakārtotā infrastruktūra.

 

Tāpat, plānā ir paredzētas vairākās mārketinga aktivitātes kā vietējā, tā arī ārvalstu prioritārajos un augsti prioritārajos tirgos. Rīcības plānaprojekts ir izstrādāts sadarbībā ar tūrisma nozares asociācijām un atbildīgajām valsts institūcijām. Pēc tā saskaņošanas starpministriju sanāksmē, plāns tiks iesniegts izskatīšanai Ministru Kabinetā.

 

Tūrisma nozari apspriedē pārstāvēja – biedrība „Iedvesmas Rīga”/Rīgas kongresu birojs”, E-Tūrisma asociācija, Jūrmalas pilsētas dome, Kurzemes tūrisma asociācija, Latgales plānošanas reģions, Latgales reģiona tūrisma asociācija „Ezerzeme”, Latvijas Kempingu asociācija, Latvijas Lielo pilsētu asociācija, Latvijas Piļu un muižu asociācija, Latvijas Tūrisma aģentu asociācija, Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija „LATTŪRINFO”, Latvijas Tūrisma izglītības asociācija un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija.

Komentārs par rakstu: Latvijas tūrisma attīstības tendences 2010.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!