Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Izbaudi īstu ziemu Siguldas slēpošanas trasēs

otrdiena, 12. janvāris (2010)   

Sigulda ir pazīstamākais ziemas sporta atpūtas centrs Latvijā kopš 19. gadsimta. Šobrīd Siguldā darbojas četras slēpošanas trases, kas nodrošina augsta līmeņa slēpošanas servisu. Tās ir piemērotas gan profesionāliem sportistiem, gan iesācējiem un bērniem, kas vēl tikai apgūst slēpošanas māku. Siguldā ikviens atradīs trasi, kas piemērota viņa vajadzībām.

 

 

Ekstrēmākā kalnu slēpošanas un snovborda trase Latvijā – Kordes trase.

Labākā slaloma un kalnu slēpošanas trase – Siguldas pilsētas trase.

Sportiskākā kalnu slēpošanas trase – Kaķīškalns.

Ziemas aktīvās atpūtas iespējām bagātākā trase – Reiņa trase.

 

Visas četras trases ir aprīkotas ar pacēlājiem un diennakts tumšajā laikā ir apgaismotas. Siguldas slēpošanas trases raksturojošie rādītāji:

 

Siguldas pilsētas trase:

 

- Divas trases – kalnu slēpošanas trase un mazais kalns. - Trases garums 350 m, augstuma starpība 90 m. - Aprīkota ar 2-vietīgu krēslu pacēlāju, T-bar pacēlāju un iesācēju pacēlāju. - Trases diennakts tumšajā laikā ir apgaismotas. - Nodrošina inventāra nomu, instruktorus, ir kafejnīca. - Labākais snovborda parks Latvijā. - Mazais kalns piemērots iesācējiem un bērniem, aprīkots ar virvju pacēlāju.

- Papildus informācija www.ocs.lv

 

Kordes trase:

 

- Divas trases – lielā un mazā trase. - Lielās trases garums 275 m, augstuma starpība 84m, mazās trases garums 160 m, augstuma starpība 30 m. - Trases diennakts tumšajā laikā ir apgaismotas. - Lielais kalns aprīkots ar ērtu un ātru pacēlāju. - Lielais kalns ir sadalīts divās trasēs – melnā trase piemērota pieredzējušiem slēpotājiem un snovotājiem, sarkanā ir nedaudz lēzenāka, piemērota labiem slēpotājiem. - Nodrošina inventāra nomu. - Mazais kalns piemērots iesācējiem un profesionāļiem.

- Papildus informācija www.kordestrase.lv

 

Kaķīškalna trase:

 

- Divas trases – kalnu slēpošanas trase un mazais kalns. - Kalnu slēpošanas trases garums 320 m, augstuma starpība 80 m, mazā kalna trases garums 100 m, augstuma starpība 10 m. - Viena no sportiskākajām trasēm Latvijā, aprīkota ar „tablešu” tipa pacēlāju, mazais kalns aprīkots ar enkurveida pacēlāju. - Trases diennakts tumšajā laikā ir apgaismotas. - Ir inventāra noma, instruktori, kafejnīca. - Blakus trasei atrodas viesu nams „Kaķītis”, piemērots tiem, kuri uz kalna vēlas atpūsties divas un vairāk dienas. - Mazais kalns piemērots bērniem un iesācējiem, tas ir plašs un lēzens.

- Papildus informācija www.kakiskalns.lv

 

Reiņa trase:

 

- Trīs trases – kalnu slēpošanas trase, iesācēju kalns un „Bērnu parks”. - Kalnu slēpošanas trases garums ir 150 m, augstuma starpība 35 m, iesācēju kalna garums ir 200 m, augstuma starpība 25 m, „Bērnu parks” trases garums ir 100 m, augstuma starpība 15 m. - Trases diennakts tumšajā laikā ir apgaismotas. - Nodrošina inventāra nomu, instruktorus, ir kafejnīca. - Līdzās slēpošanas trasei atrodas viesu nams „Reinis”, piemērots īsteniem slēpotājiem. - Mazais kalns piemērots iesācējiem un bērniem. - „Bērnu parks” ir speciāli izveidots sniega parks bērniem ar dažādām atrakcijām. - Papildus ir iespējama kameršļūkšana un bezmaksas slēpošana distanču trasē katru darba dienu.

- Papildus informācija www.reinatrase.lv

 

Šogad Pilsētas slēpošanas trase ir aprīkota ar Latvijā labāko snovborda parku. Tas ir ar snovborda elementiem bagātākais parks Latvijā, kas ar laiku tiks papildināts ar jauniem elementiem. Šobrīd ir izveidota tramplīna līnija ar trīs nosēdieniem un diviem dažādu izmēru uzmetieniem pirms tiem. Ir lielā līnija, kur tramplīni mijās no 5 – 9 metriem, savukārt blakus ir izveidots krietni mazāks džampu nobrauciens – 2 – 4 metri. Uz katras no plaknēm ir arī pa vienam fun elementam – sākumā down rail, tad baļķīts, kā „šāvējs” un noslēgumā – vertikāls baļķīts.

 

Malā šiem pamatelementiem stiepjas interesants nobrauciens ar borderkrosa elementiem. Brauc slēpot uz Siguldu! Papildus informāciju par apskates objektiem, ziemas aktivitātēm un naktsmītnēm atradīsi Siguldas novada Tūrisma informācijas centra mājas lapā www.tourism.sigulda.lv

Komentārs par rakstu: Izbaudi īstu ziemu Siguldas slēpošanas trasēs

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!