Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kā turpmāk rakstīt, Skrunda vai Скрунда?

trešdiena, 10. februāris (2010)   

Privatizācijas aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Frīdenšteina-Brīdiņa informēja, ka valsts nekustamo īpašumu "Mežaine" Skrundas novadā, Raņķu pagastā, izsolē par 1 551 966 latiem iegādājās kompānija no Krievijas "Aļeksejevskoje-Serviss".

 

Uz izsoli kopumā bija pieteikušies trīs pretendenti. Papildus pirkuma maksai pircējam jāsedz arī PA izdevumi par objekta apsaimniekošanu, kas pašlaik veido 49 783 latus. Pircējs lemj par turpmāko objekta izmantošanu saskaņā ar pašvaldības apstiprināto teritoriālo plānojumu, norādīja Frīdenšteina-Brīdiņa. Viņa piebilda, ka "Mežaines" īpašumu veido četri zemesgabali ar kopējo platību 45,1 hektārs, kā arī 70 ēkas un būves, tostarp dzīvojamās ēkas, administratīvās ēkas, noliktavas, siltumnīcas, kazarmas, garāžas, darbnīcas u.c.

 

Nu ko mēs varam piebilst, Krievijas uzņēmēji, jau ļoti ilgu laiku darbojas Latvijas nekustamā īpašuma tirgū, lielākā daļa īpašumu ir Jūrmalā un Rīgas centrā, un te par 1,5 miljoniem nopirkta vesela pilsēta. Privatizācijas aģentūrā tikmēr skaļi applaudē un uzskata, ka ir noticis ļoti veiksmīgs darījums, kas nenoliedzami ienes papildus līdzekļus valsts kasē, tomēr paliek atklāts jautājums, vai pilsētiņa atgūs otro elpu, un jadomā, ka tā arī būs, būs kā tāda mazā autonomā minirepublika atsevišķiem cilvēkiem. Ja bija cerība, ka pilsētiņu iegādāsies pašmāju uzņēmēji, tad patreiz liekas, ka vietējie skatās uz ne tik nolaistām celtnēm, bet ķeras klāt skolām un tamlīdzīgiem objektiem, tā sacīt roku veiklība un nekāda apmāna.

 

Jāgaida pirmie publiskie paziņojumi, kas notiks ar Skrundas pilsētiņu, un ko ir nodomājuši darīt jaunie īpašnieki, varbūt Latvijā būs Disneijlenda, vai tamlīdzīgi vērienīgie projekti, jo Krievijas uzņēmēji pavisam noteikti saprot jēdzienu „S razmahom” (ar vērienu – kr.val). Tā vispār nebūtu slikta Latvijas politiķu biznesa ideja, tirgot uzreiz pa vienai pilsētai, gan darba vietas radīsim, gan no valsts ārējā parāda izkļūsim. Tiesa gan tagad Skrunda ir kļuvusi par privātīpašumu un nepiederošiem ieeja pilsētiņā var būt liegta, tiesa gan tā nav pārbaudīta informācija, tomēr nebrīnieties, ja jūsu ceļu aizšķērsos kāds apsardzes firmas darbinieks ar automātu rokās.

Komentārs par rakstu: Kā turpmāk rakstīt, Skrunda vai Скрунда?

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!