Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Senlietu un krāmu glabātuve - antikvariāts.

trešdiena, 3. marts (2010)   

antikvariats barona ielaPasaules prakse liecina, ka vidēji turīgie/turīgie iedzīvotāji antikvariātos iepērkas arvien biežāk. Protams, šāds ieguldījums pieprasa atbilstošus finansiālos ieguldījumus. Antikvariāta piedāvājums nenozīmē tikai 18. gadsimta mēbeles vai Vilhelma Purvīša oriģināldarbus. Ja ir vēlme iegādāt kaut ko ja ne gluži antīku, bet vecu noteikti, droši var rakties antikvariātos.

 

Vesels lērums ar vidēji mazām šāda veida iestādēm(vai drīzāk lombardiem) ir atrodams uz Aleksandra Čaka ielas. Smalkāki veikali būs atrodami Vecrīgā- Vaļņu iela, Pulvertornis, u.c. Jāatzīmē, ka antikvāro lietu tirgus šobrīd ir tikpat “skārienjūtīgs” kā nekustamo īpašumu tirgus vai luksusa preces. antikvariats krisjana barona iela 2Respektīvi, cilvēkiem nav naudas, kas varētu tikt dēvēta kā “pāri palikusi”, jo galvenās lietas, kam tiek tērēta nauda, ir- pārtika, transports, pirmās nepieciešamības preces. Salīdzinājumā ar 2005. gadu, kad tika rīkotas antikvāro priekšmetu izsoles teju katru nedēļu, 2009.- 2010. gadā tirgus ir pierimies. Šobrīd Rīgā ir ap 35- 40 antikvariātiem, no kuriem lielākā daļa ir vidēji mazi/mazi uzņēmumi. Ja piemin galveno patērētāju loku, pārsvarā tie ir ārzemju tūristi un Latvijā atpazīstami cilvēki, jau iepriekš minētās preču dārdzības dēļ( no “dārgā gala” joprojām pieprasītas ir Latvijas laika/ jūgendstila mēbeles un dizaina priekšmeti). Neraugoties uz augstajām cenām(sākot no LVL 500- 600 par vienību), lētus niekus atrast var, ja tikai mērķtiecīgi meklē un, vēlams, ir zināms, ko tad īsti jāatrod.

 

antikvariats stacijas tunelisPiemēram, šādas te iestādes:

 

Veikals “Antikvārs”, Kr. Barona 16/18(blakus Rīgas Leļlu teātrim)

 

  vidēji dārgs antikvariāts. Ir iespēja nopirkt, piemēram, krievu patvāri pilnā komplektā(LVL 495), no lētajām lietām- Latvijas 20.- 30. gadu sieviešu rokassoma- LVL 23, ādas soma(tāda kā militāristu, tikai mazāka, ar vienu lenci pār plecu)- LVL 12. Ir iespēja preces arī pārdot, šobrīd- Latvijas mākslinieku gleznas, grāmatas, juvelierizstrādājumi, monētas, Padomju laika atklātnes. Īpašais bonuss- plašs klāsts ar Latvijas laika populāro izdevumu “Atpūta”.Vairāk informācijas arī internetā- www.antikvars.lv

 

  Antikvariāts Stacijas tunelī   šķietami dīvaina vieta tādam veikalam, tomēr, vērīgāk izpētot, atrodam dazādas Padomju laika relikvijas par santīmiem, piemēram, stilīgas plastmasas nozīmītes par 0.10 LVL vai militāru žaketi par 7 latiem. Šeit gan var atrast lērumu ar nesakarīgām lietām, piemēram, 50. gadu gleznas rāmis, par kura pielietojumu varētu vēl ilgi diskutēt. Katrā ziņā, vērtīga bode lētiem krāmiem un interjera priekšmetiem(porcelāns, sudrabs).

 

 

Antikvariāts Čaka ielā 45- antikvariats caka iela 1 viens no plašākajiem, kuru nācies apmeklēt. Plašs sortiments ar porcelāna figūrām a la Sibīrijas stilā- ziemeļbrieži, lāči, stirnas. Vidējā cena šādām figūrinām- LVL 6-7. Vēl viena jaudīga sadaļa ir dažādas ikonas, svētbildes, krusti, ka arī cara laika monētas. Interesants atradums- 2. Pasaules kara laika telefoni(laikam jau vairāk kā dizaina elements, ne tik daudz funkcionējošs). Cena svārstās ap LVL 30- 50. Ir iespēja iegādāties arī sudrablietas- karotes, dakšas(diemžēl nav informācijas, cik autentiski ir šādi sudraba priekšmeti, tomēr izvēle ir milzīga). antikvariats caka iela 2

Komentārs par rakstu: Senlietu un krāmu glabātuve - antikvariāts.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!