Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Andris Bērziņš no „Dundziņgala” par Tūrisma ralliju „Piedzīvojums Kurzemēs”un citām lietām

sestdiena, 10. jūlijs (2010)   

Andris Bērziņš no „Dundziņgala”„„Dundziņgals” ir baigi foršais!” – man saka populārais un skatītāju ļoti, ļoti iemīļotais Dailes teātra aktieris, atbildot uz jautājumu, kura vieta Kurzemē viņam tā sirdij tuvākā un tīkamākā. Vaicāju to tāpēc, ka viņš būs viens no tūrisma rallija „Piedzīvojums Kurzemē” noslēguma pasākuma vadītājiem Kinopilsētā „Cinevilla” 14. augustā. Andris patiesi priecājās, ka tiek rīkots šāds pasākums un tieši pa Zemgales un Kurzemes pusi, kur ir gan lieliskas vēstures liecības, gan apbrīnojami dabas skati, gan ar īpašo kurzemnieku šarmu un „mazu kurzemniecisku āķīti” izveidotie viesu nami.

 


Andris Bērziņš jau pats arī vismaz vasarās ir no „Dundziņgala”’, un ko stāstīt un labsirdīgi „jokus plēst” par kurzemnieku dabu viņam būtu gana, bet vispirms viņš gan slavē. Un visvairāk - latviešu zvejniekus. Jā, turpat viņa mājai kaimiņos esot riktīgs zvejas vīrs, kas teju katru dienu paša zvejoto arī žāvējot un, tādu zivtiņu nobaudīt, kas tepat no šīs pašas jūras šī paša krasta nākusi, esot vesela piedzīvojuma vērts. Protams, tam ir jāpiekrīt, un, kas zina, varbūt uz „Cinevillas” skatuves kādā brīdī viņš pats pārtaps par zvejnieku ar kārtīgu buti rokās, jo augusta vidus taču ir pats labākais bušu laiks. Un ne tikai – aktieris atklāja vēl dažus noslēpumus par tūrisma rallija noslēgumu. Piemēram, viņš jau tagad zinot, ka Dundagas pils Zaļā jumprava gauži raudot, jo maršruts gluži uz pašu Dundagu nevedīs. Tāpēc nebūšot nekāds brīnums, ja jumprava pati ieradīsies kinopilsētiņā: sak, neesmu jau lepna – ja nebraucat pie manis, pati braukšu pie jums. Ko tad viena sēdēšu Dundagā un bēdāšos! Un vēl – ticiet vai nē, bet pats d’Artanjans (kaut arī bez pārējiem trim musketieriem) 14. augustā būšot klāt un uzraušot vienu lustīgu ziņģi (latviešu mēlē!). Kas tad viņam: Provansa Francijā un Kurzeme Latvijā tāds nieka zirga jājiens vien ir! Tikai pa ceļam nākšoties taujāt te vāciešiem, te poļiem, te lietuviešiem: kur zeme? kur zeme? Kur Kurzeme? Bet arī tā nav liela klapata, jo kurš gan nezina, kur Kurzeme ir?!

 


Kad vaicāju vēl par citiem vakara pārsteigumiem, Andris Bērziņš ieņem tādu kā Anglijas karaļa cienīgu stāju (nez kāpēc man atgādina kaut ko konkrētu, teiksim, Henriju VIII) un noteic – atbrauksiet, tad redzēsiet un dzirdēsiet. Tikai vēl tāda neliela „karaliska piebilde” – viņa partnere uz skatuves būs jaunā un, protams, skaistā LNT zvaigzne Liene...


Ne jau velti ar lielisku humora izjūtu un īpašu pievilcību apveltītajam aktierim šovasar piemīt karaliski žesti: Latvijas pilīs un muižās tiek spēlēta izrāde „Henrijs VIII. Karaliskais gambīts”, kur viņš sešu burvīgu aktrišu pulciņā izdzīvo skandalozā 16.gadsimta Anglijas un Īrijas valdnieka Tjūdora pretrunīgo raksturu un dzīves peripetijas, kas tik ļoti sasaucas ar mūsdienām. 19.jūlijā šī izrāde būs skatāma Vecauces pilī.

 


Bet 17. jūlijā Andris Bērziņš, iespējams, no sava „Dundziņgala” sūtīs sveicienus populārajai grupai „Apvedceļš”, kas Smiltenē ar plašu un iespaidīgu koncertu svinēs savu desmito dzimšanas dienu. Aktieris grupai sanāk tā kā krusttēvs, jo tieši viņš vadīja „Apvedceļa” pašu pirmo koncertu un prezentāciju. Tāpēc jau nav nekāds dižais pārsteigums, ka pirms jubilejas svinībām Andris Bērziņš un Armands Leimanis („Apvedceļa” mūziķis un menedžeris) atkal redzami kopā tajā pašā Rīgas ielu stūrī un pie tā paša krodziņa, kur tikās pirms desmit gadiem.Laiks apmet līkumu un atgriežas turpat, kur sācies...
 

Komentārs par rakstu: Andris Bērziņš no „Dundziņgala” par Tūrisma ralliju „Piedzīvojums Kurzemēs”un citām lietām

emuārs
13.07.2010 16:03:16
nu cerēsim, ka tas viss būs, un patiks tautai
chikse
11.07.2010 11:45:50
hmmm, izsklausās apetelīgi.
Iveta
10.07.2010 23:58:32
Andri kāds tev telefona numurs gribu piezvanīt,ļoti
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!