Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Eksotisko putnu mini zoodārzā Vidzemē

otrdiena, 31. augusts (2010)   

Ikviens kādreiz ir apmeklējis Rīga Nacionālo zooloģisko dārzu, bet Latvijā atsevišķu indivīdu iniciatīvas un dzīvnieku mīlestības dēļ radušies daudzi citi mazi zoodārzi, kuros var iepazīt gan vietējos, gan eksotiskos dzīvniekus. Šo vasaru iespējams godam noslēgt, vērojot krāšņos putnus Eksotisko putnu mini zoodārzā „Salmiņos”, kas atrodas netālu no Siguldas- Mores pagastā.

 


Privātkolekcijā atrodas ap 200 dažādiem dzīvniekiem. „Salmiņos” ir apskatāmi dažādi sugu fazāni (piemēram, Zelta, Karaliskais, Nepālas, Zilais ausainais fazāns), pīles (Indijas skrejpīles, Karaliskās cekulpīles, pundurpīles), zosis (piemēram, sprogainās mājas zosis un Kanādas zosis), gulbji, baloži, pūces, pāvi, strausi un citi putni. Kaut arī zoodārzs ir veltīts tieši putniem, tur varēs redzēt vēl arī dažādu šķirņu trušus, savvaļas zirgus, mazos ponijus, punduraitiņas, Peruāņu pundurcūciņas, parastās vāveres, krāšņvāveres un pat mazos ķengurus – valbijus.Eksotisko putnu mini zoodārzā Vidzemē
Visi zoodārza dzīvnieki ir mīļi un draudzīgi. Piemēram, apmeklējot strausus, var gūt pārsteidzoši daudz labu emociju, jo viņi ir droši un uzticas cilvēkiem. Strausi mēdz atnākt pie paša žoga, kur viņus var ļoti labi apskatīt un pabarot ar pieneņu lapām.


Tik draudzīgi ir dzīvnieki, jo saimnieki izturas pret viņiem ar lielu mīlestību un uzpasē, vai apmeklētāji tīšām vai netīšām nenodara pāri, piemēram, putniem izraujot kādu spalvu. Zoodārza īpašniece Agija Urtāne pēc rakstura ir stingra un, kā pati teica, riebīga, ja redz, ka baksta dzīvniekus. Viņi līdz ar to jūtas labi, nav sabiedēti un nāk ļoti tuvu, tādēļ šī ir ideāla vieta, kur aizvest savus bērnus. Salīdzinājumam Rīgas zoodārzā vairums dzīvnieku nolīduši maliņā un nenāk ārā, jo, iespējams, kāds viņiem nodarījis pāri.

 


Viens no lielākajiem uzmanības magnētiem zoodārzā „Salmiņi” ir papagailis, kurš māk runāt. Taču viņš nav saslimis ar zvaigžņu slimību, bet gluži pretēji – mēdz nokautrēties, ja viņam apkārt ir pārāk daudz cilvēku. Tādēļ dzirdēt papagaili uzstājāmies pārāk bieži negadās. Bet, kad cilvēku nav, lai pievērstu sev uzmanību viņš sāk runāt un atkārtot to, ko pa dienu saklausījies, kad apmeklētāji pie būra ir runājuši. Piemēram, viņš atkārto „Nu, draudziņ, kāpēc tu nerunā”, „Panāc šurp, panāc šurp”, „Pastāsti kaut ko, pastāsti kaut ko.”


Agija uztver „Salmiņi” zoodārzu galvenokārt kā sirdslietu, dzīvesveidu, nevis kā biznesu, kur pirmajā vietā būtu peļņa un emocijām būtu otršķirīga nozīme. Apmeklējuma cenā, kas ir simboliska – 1,5 lati, ietilpst arī gida pakalpojumi, kura laikā viņa nāk līdzi un pastāsta par katru dzīvnieciņu, gan atbildēs uz interesējošiem jautājumiem. Tajā pašā laikā pie būriem ir pielikts apraksts par katru dzīvnieku. Arī visādā citādā ziņā teritorija ir ļoti sakopta, neskatoties uz to, ka tā ir diezgan liela.

 


Zoodārzs sadarbojas ar strausu fermu, un, apmeklējot “Salmiņus”, var ieturēt kādu maltīti ar strausa gaļu. Suvenīru veikalā var iegādāties strausa olu, kaklarotu no strausa čaumalas, strausa gaļas izstrādājumus, vēdekļus no strausa spalvām un vienkārši kādu krāšņu putna spalvu piemiņai vai mājas interjeram.
“Salmiņu” apmeklējumam ir piemēroti dažādi gadalaiki, un katram ir savas īpatnības! Piemēram, vasaru dzīvnieki aizvada diezgan mierīgi, bet rudenī notiek gatavošanās ziemai, uzaudzējot biezāku kažoku vai stiprāk apaugot ar spalvām.

 

 

 


Kur atrodas „Salmiņi”?: Salmiņi, Mores pagasts, Siguldas novads
Kontakti: 29146176; salminizoo@inbox.lv
Sagatavoja: Madara Valtere
 

Komentārs par rakstu: Eksotisko putnu mini zoodārzā Vidzemē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!