Pirmdiena, 4. Decembris, 2023
Baiba, Barba, Barbara
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Špakovska parks

otrdiena, 30. novembris (2010)   

Nosēdēt mājās nav nebūt tik vienkārši, ja esi rūdīts ceļotājs. Pieradums nedēļas nogalēs doties piedzīvojumu meklējumos ir stiprāks par ekonomisko krīzi un bezdarba pieaugumu. Turklāt, lai sarikotu interesantu sestdienas priekšpusdienu nepavisam nav vajadzīga kaudze naudas, dārgs aprīkojums un pilna bāka degvielas. Piemēram līdz Pārogrei ir tikai nieka četrdesmit kilometri no Rīgas, bet varu derēt, ka par Špakovska parku zin tikai retais.
Protams, pastaiga pa parku daudziem asociējas tikai un vienīgi ar siltu vasaras pēcpusdienu, putnu čalām un bērnu smiekliem. Arī Špakovska parks nav izņēmums, taču nu nekādi nevar apgalvot, ka ziemā te darīt nav ko! Nu un tad, ka dīķis aizsalis un vardes nekurkst? Nu un tad, ka koku lapas sagrābtas un aizvestas?

 


Nezinātājam šo dabas parku atrast nav vienkārši, tapec mans ieteikums - šķērsot Pārogres pārbrauktuvi iepretīm hipermārketam “Pārogre” un stāties nost jau pie pirmā pretīmnācēja. Ogrēnieši ir atsaucīga tauta, tapec neviens neliegs plašu pareizā ceļa izklāstu. No pārbrauktuves nav jābrauc tālu, taču līkumu līkumiem gan.

 


Viss sākās ar torņa celtniecību. Turklāt ne parasta torņa… Tas būvēts no milzīgiem neapstrādātiem laukakmeņiem un atstāj visnotaļ monolītas celtnes iespaidu. Kā vēsta vietējās leģendas, tad Špakovska kungs apsolījis uzbūvēt torni, kurš būtu par metru augstāks kā visiem labi zināmais Tūraidas tornis. Naudas trūkuma dēļ gan pagaidām Špakovskis ticis tikai līdz otrā stava platformai, kas nosegta ar dēļu grīdu un drošības margām. Lai gan tornis patreiz vēl neslienas makoņos, apkārtnes redzējums no skatu laukumiņa sniedzas tālumā un Daugavas līkumi uz abām pusēm redzami kā uz delnas. Torņa iniciatoram ir lielas cerības, ka pilsētas dome un turīgi ļautiņi piemetīs pa latiņam, lai ieceri varētu īstenot pilnā apmērā.

 


Un ne jau tikai tornis vien. Tā pakājē izpleties dabas parks, kurā vienkopus savākti vairāk par četriem simtiem dažādu koku (tajā skaitā skuju koki, kas ziemā ir tik pat zaļi, kā vasarā), vairāk par septiņiem simtiem dažādu košumkrūmu un vasela virkne dažādu augu.

 


Parkā var nokļūt divejādi. Gan piebraucot ar auto pie parka ieejas, gan otrā uzkalna pusē kāpt pa kāpnēm kurās ir tieši simts pakāpieni.

 


Kristāliski mirdzošas sniegpārsliņas, degunā kniebjoš sals un svaigs vietējo priežu saražotais gaiss ir kā radīts pastaigai pa iekoptajiem celiņiem. Un ja vēl līdzi ir termoss ar smaržīgu un karstu pašu lasītu liepziedu tēju… Starp citu, parka iekārtotāji parūpējušies arī par apmeklētāju gastronomiskām vajadzībām un uzkalna pakājē izveidota ugunskura vieta, kur uz līdzpaņēmtās malkas liesmām var uzcept patiešām gardas vietējā hipermārketā nopirktas desiņas, kas svaigā gaisā garšo div tik labi!

 


Lūk arī kārtējā romantiskā gaisotnē pavadītā brīvdiena. Esmu pārliecināts, ka Jums iepatiksies un vasarā dosieties Pārogres virzienā atkal. Šoreiz, lai ostītu puķes, klausītos putnu dziesmās un pabarotu vietējās dīķa piles!
 

Komentārs par rakstu: Špakovska parks

disable
13.03.2011 14:34:42
Daretu iemest karti ar gajeju marsrutu... Kaa tur labaak tikt...?! :)

Bet parks ir tieshaam feins... ;)
Sanda
05.03.2011 03:45:18
bet kas tas tāds Špakovskis ka jānosauc parks viņa vārdā
Rasa
15.02.2011 17:51:29
Un, starp citu, PILNĪGI nepiekrītu, ka šis raksts ir kautkāds "bla, bla, bla un viena bildīte"- pilnīgas muļķības!!! Ja slinkums aizbraukt, tad vismaz nevajag noniecināt tos, kam NAV slinkums un kuri tomēr aizbrauc!
Rasa
15.02.2011 17:47:33
Patiešām brīnišķīgs parks! Tik daudz ko redzēt, ko darīt, ko izstaigāt! Iesaku aizbraukt VISIEM, kam nav slinkums!
Ginc
13.01.2011 15:34:02
bla, bla, bla un viena bildīte...
Berija
30.11.2010 18:05:42
kas jums te par anonīmo rakstnieku pulciņu? Tikai pa retam zem raksta parādās autora vārds!
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!