Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pašiem savs Safari parks

otrdiena, 22. februāris (2011)   

Foto: Safari parks More arhīvs

Safari parku apmeklējums, kur iespējams apskatīt dzīvniekus savā vaļā, domājams, piesaista ne tikai mani, bet arī ir citus atpūtniekus. Pasaulē ar saviem savvaļas parkiem izceļas Kenija. Nesen uzzināju arī par Karesuando ciematiņā esošo „Santas Safari”. Šķiet vilinoša vieta, jo ciemats atrodas pie Somijas un Zviedrijas robežas apmēram 300 kilometrus uz ziemeļiem no polārloka.

 


Izrādās gan, ka safari meklējumos nav obligāti jādodas nedz tālu uz dienvidiem, nedz uz ziemeļiem, jo kaut kas tāds ir pieejams arī Latvijā, Safari parkā More. Tur 170 ha lielā teritorijā mīt 16 mežacūkas, kā arī staltbrieži, dambrieži un baltie staltbrieži. Kopā parku par savām mājām patlaban uzskata 350 brieži. Tik daudz briežu - skaistuļu vienuviet nekad neesmu redzējusi. Simpātiskākie no tiem, izrādās, savulaik guvuši arī godalgotas medaļas konkursos.

 


Šeit briežus var vērot ne tikai no tālienes, bet arī pavisam tuvu, iespējams kopā nobildēties, kā arī viņus pabarot (pat no rokas!) ar līdzi paņemto kārumu. Ir brieži, kuri labprāt ēd graudus. Citi priekšroku dod maizes šķēlei vai kādam ābolam. Vēl citiem garšo burkāni, taču ir arī tādi, kuri pasmaržo un nemaz nedomā tos ēst. Katram sava gaume! Briedene Tīna iecienījusi arī mandeles no saimnieka kabatas, taču tāda greznība Tīnai diemžēl negadoties bieži. Drošums cilvēku sabiedrībā panākts, regulāri saimniekiem un viesiem komunicējot ar briedīšiem un viņus barojot. Taču, ja iet pie briežiem bez ēdamā, tad viņiem neesot nekādas motivācijas nākt klāt un atrādīties. Tādēļ, lai briežu apskati padarītu patīkamāku un atraktīvāku, ir vērts katru reizi paņem līdzi kādu gardumu.
 

 

Cienasts gan var izraisīt kādu konfliktu briežu starpā. Šo dzīvnieku vidū valda stingra hierarhija, piemēram, pieaugušie un "svarīgākie" iet pa priekšu un pirmie ietur maltīti. Līdz ar to kāds jaunāks briedis, sniedzoties pēc parka viesu atnestā, ar grūdienu vai dunku tiek nostumts malā. Barojot no rokas, manīju, ir brieži, kuri grib apēst visu, kas atnests līdzi, un nemaz neļauj citiem pienākt klāt – viena maizes šķēle mutē, bet sniedzas jau pēc nākamās, paralēli vērojot, kur atrodas konkurenti! Turklāt, zaudējot mēra sajūtu, ik pa laikam, kādam tiek apzelēts briežus ieinteresējis rāvējslēdzēja gals vai poga, vai nosiekalots fotoaparāta objektīvs, jo jāpārbauda, vai tas nevarētu būt kas ēdams!

 

 


Saistoši šķiet tas, ka savvaļas dzīvnieku dārzs gluži ikvienam interesentam ir atvērts visu cauru gadu! Briežiem netraucē ne saule, ne lietus, ne sniegs, tādēļ viņus var redzēt gan ziemā, gan vasarā. „Parasti jau ir tā, ka paši cilvēki, kad ir auksts un lietains, negrib no mājas līst ārā. Turpretī brieži visos gadalaikos jūtas labi,” bilda parka saimnieku meita Māra Paeglīte. Arī ziemā, –15 grādos var apmeklēt parku, ja vien paši silti saģērbjas. Patlaban, tur, viss ir balts un visur, kur vien skatos nav citu cilvēku pēdu nospiedumi, tikai briežu iemītas taciņas. Savukārt, ja kāds vēlas redzēt mazuļus, tad tos ar baltajiem lāsumiņiem var redzēt visu vasaru, sākot no jūnija vidus līdz pat septembra beigām.


Noteikti savu apmeklējumu uz Safari parku More ir iepriekš jāpiesaka piezvanot. Iespējami gida pakalpojumi, taču, apmeklējot parku grupā līdz pieciem cilvēkiem, maršrutu var iziet arī individuāli. Apkārtnes izstaigāšana ir miera un klusuma pilna.

 


Pēc stundas garas pastaigas, apmeklētāji savu punci var piepildīt, rīkojot pikniku speciāli paredzētā vietā, tiesa tai ir iepriekš jāpiesakās. Tāpat, iepriekš vienojoties, tiek piedāvāta iespēja pašiem cept brieža gaļas šašliku vai arī izbaudīt jau iepriekš sagatavotus brieža gaļas ēdienus. Savukārt līdzņemšanai var iegādāties gaļu un suvenīram kādu brieža ragu.

 

 

Kur atrodas „Safari parks More”?: „ Saulstari”, Mores pagasts, Siguldas novads
Kontakti: 64147243, 29444662, 26539222; parks@safariparks.lv, www.safariparks.lv

 

Madara Valtere 
 

Komentārs par rakstu: Pašiem savs Safari parks

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!