Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Atpūtas iespējas Ķemeru nacionālajā parkā

trešdiena, 8. maijs (2013)   

 Uzsākot aktīvo tūrisma sezonu, Dabas aizsardzības pārvalde informē par atpūtas iespējām Ķemeru nacionālajā parkā. Piedāvājums ir gana plašs un daudzveidīgs, dodot iespēju doties īsākās un garākās pastaigās pa dažādām dabas takām, vērot putnus no putnu vērošanas torņiem, doties izbraukumā ar velosipēdu, piedalīties dažādos vides izglītības pasākumos, ekskursijās un darbnīcās. Visu piedāvājumu visērtāk aplūkot mājas lapā www.daba.gov.lv/kemeri, kur pieejama arī interaktīva karte ar apskates objektiem, pakalpojumiem u.c.

 

Tāpat kā citus gadus, arī šajā tūrisma sezonā Ķemeru nacionālā parka apmeklētājiem ir pieejama Slokas ezera pastaigu taka Ķemeru apkārtnē un Dabas gleznu taka Valguma ezera krastos. Slokas ezera taka sākas pie automašīnu stāvlaukuma Slokas ezera krastā. Tur uzbūvēts arī peldošs putnu vērošanas tornis, no kura var ērti pārlūkot visu ezeru. Taka vijas gar ezera krastu cauri dažādiem mežu tipiem un piedāvā plašas maršruta dažādošanās iespējas. Pavasaros un rudeņos daļa takas gan var būt applūdusi.
Dabas gleznu taka tapusi sadarbībā ar atpūtas centru „Valguma Pasaule”. Dodoties pastaigā pa šo taku, apmeklētājiem būs iespēja iepazīt daudzveidīgas dabas vērtības, kas īpašā veidā izceltas, kā arī izstaigāt gleznainos Valguma ezera un Slocenes upītes krastus.
Ķemeros, Meža mājas apkārtnē šogad apmeklētājiem slēgta būs Melnalkšņu dumbrāja laipa. Tās vietā aicinām apmeklētājus doties pastaigā pa Meža taku, kur var iepazīt dabiska meža vērtības, koku sugas, uz kokiem sastopamos ķērpjus un sēnes u.c. Takas malās izvietoti informācijas stendi.

 

Putnu vērotājiem īsta paradīze būs Kaņiera ezers un tā krastā esošais CEMEX putnu vērošanas tornis. Kaņiera ezers ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā, šeit sastopami tādu sugu putni kā gārņi, cekuldūkuri, lauči, gaigalas, gulbji u.c.
Džūkstes pagastā, Dunduru pļavās atjaunotās Slampes upītes krastos ir iespējams vērot lielos zālēdājus – taurgovis un savvaļas zirgus. Apmeklētāju ērtībai pie Dunduru pļavām ir ierīkots automašīnu stāvlaukums, uzbūvēts 5 metrus augsts skatu tornis un izvietoti informācijas stendi.

Ķemeru nacionālā parka apmeklētāji dabas mieru un klusumu var baudīt arī Rīgas jūras līča piekrastē, dodoties pastaigās gar jūru vai apmeklējot zvejniekciemu kultūrvēsturiskos objektus Engures novadā. Sportiskāku aktivitāšu cienītāji var doties izbraucienā ar velosipēdu pa kādu no četriem marķētajiem velomaršrutiem vai arī pa jebkuru koplietošanas ceļu, maršrutu veidojot paši.
Daudzviet Ķemeru nacionālajā parkā šopavasar vērojama aktīva rosība – top jaunie tūrisma objekti, kas tiek būvēti Kohēzijas fonda projekta „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās” ietvaros. Šī projekta laikā daudzās Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās tiek veidota tūrisma infrastruktūra, lai sakārtotu apmeklētāju plūsmas, novirzot tās uz mazāk jutīgām vietām, tādējādi samazinot kaitējumu dabai un saglabājot reto un aizsargājamo sugu un biotopu atradnes. Ķemeru nacionālajā parkā tiek būvēta Kaņiera ezera niedrāju laipa, Kaņiera ezera pilskalna taka, Lielā Ķemeru tīreļa laipa, gājēju un velobraucēju maršruts Zaļajā kāpā, automašīnu stāvlaukumi pie Valguma ezera, kā arī vairākas noejas uz jūru Gausajā jūdzē. Neviens no šiem objektiem vēl nav atvērts apmeklētājiem, tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde aicina būt pacietīgiem un dabas vērošanai pagaidām izmantot tos tūrisma objektus, kas ir apmeklētājiem pieejami.

 

Ķemeru nacionālajā parkā, tāpat kā citus gadus, notiks virkne dabas izglītības pasākumu. 11.maijā notiks viens no plašākajiem pasākumiem Ķemeru nacionālajā parkā – Ceļotāju diena. Tās ietvaros tiks piedāvāta ļoti plaša pasākumu programma gan dabas, gan kultūras vērtību iepazīšanai dažādās ĶNP vietās. Būs gan ekskursija ar elektrovelosipēdiem (e-bike), gan neparasti ekskursiju un pārgājienu maršruti, radošas un dabas izziņas nodarbības dažādām auditorijām, laivu braucieni, vizināšanās ar zirgiem, pasaku stāstīšana, māla darbnīca, dabas gleznas, veselību veicinošas nodarbības dabā ar fizioterapeitu un vēl daudz kas cits. Īpaša uzmanība pievērsta tam, lai pasākumu norise būtu saskaņota ar sabiedriskā transporta kursēšanas laikiem. Ceļotāju dienas pasākumu programma pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā: www.daba.gov.lv.

 

Jau ierasts, ka Ķemeru nacionālajā parkā ik gadu notiek arī īpašs pasākums velobraukšanas entuziastiem. Šogad velobraucēji būs gaidīti 8.jūnijā, kad pie mums notiks Kurzemes velorallija posms „Ātrumam nav nozīmes”. Kā jau liecina nosaukums, pasākuma galvenais mērķis ir aicināt cilvēkus doties dabā un ļauties tās valdzinājumam nesteidzoties, atvēlot gana daudz laika izziņai un pārsteidzošiem atklājumiem. Velorallija posma laikā katrs varēs izvēlēties sev piemērotāko veidu dabas vērtību iepazīšanai uz divriteņa – būs gan speciāls maršruts ģimenēm ar bērniem jūras piekrastē, kas būs apvienots ar dabas skolas nodarbību, gan patstāvīgi veicams maršruts ar uzdevumiem, gan arī gidētas velo ekskursijas. Plašāka informācija tiks publicēta mājas lapā www.daba.gov.lv vēlāk.Tūrisma sezonas laikā no maija līdz oktobrim „Meža mājā” Ķemeros darbosies Informācijas centrs, kur apmeklētāji var iegūt sīkāku informāciju par Ķemeru nacionālā parka tūrisma piedāvājumu. Informāciju ir iespējams iegūt, arī zvanot pa tālruni 67146824 vai 26424972.

Komentārs par rakstu: Atpūtas iespējas Ķemeru nacionālajā parkā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!