Piektdiena, 3. Decembris, 2021
Raita, Jogita, Evija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Dziednieciskais tūrisms Pokaiņu mežā

pirmdiena, 5. oktobris (2009)   

Ja kārojas izbaudīt zelta rudens skaistumu dabā, taču uz tik tradicionālām vietām kā Sigulda un Tērvete nevelk lielo cilvēku pūļu dēļ, kas rudenī ir neatņemama šo tūrisma objektu sastāvdaļa, ieteiktu aizbraukt uz Pokaiņiem. Tiem tūristiem, kurus interesē neparastas parādības un mistika, Pokaiņu mežs patiks jo īpaši.

pokaini1

Tas atrodas apmēram 13 kilometrus no Dobeles, braucot Īles virzienā, gleznainā ainavā, ko rotā gan pauguri, gan ielejas. Neparastumu un misticismu vietai piešķir akmeņi un dažādi lielāki un mazāki to sakopojumi, kuru dēļ dziednieki un ekstrasensi vietu dēvē par senu svētvietu. Pokaiņi ir vieta, kur iespējams ne vien pastaigāties, izbaudot dabas krāšņumu un mieru, bet arī ieklausīties sevī, sajust enerģijas strāvojumus. Arī bez šeit esošajiem akmeņiem, kam tiek piedēvētas īpašas spējas, mežs vilina ar dabas skaistumu – pauguriem, eglītēm un ozoliem klātām nogāzēm, dziļākām ielejām un purvu.

pokaini2

Pokaiņi uzskatāmi par Senbaltu civilizācijas svētcentru, enerģētisku centru, kurā apskatāmi sakrālas nozīmes akmeņu salikumi, speciāli veidoti akmeņi baltu rituāliem, kā arī reti augi un ārstniecības zālītes. Tiek uzskatīts, ka akmeņiem, kas izvietoti īpašās vietās – uz Zemes bioenerģētiskās plūsmas jeb āderu krustpunktiem, piemīt spēja ietekmēt cilvēka veselību un dziedināt. Tā, piemēram, Pokaiņu mežā visi akmeņu krāvumi un salikumi atrodas āderu krustpunktos. Vērts apskatīt tādus akmeņu salikumus kā „zintnieku laiva” un „zintnieku ceļš”. Uz akmeņiem var redzēt īpašus zīmējumus.

 

Ja Pokaiņus apmeklē pirmo reizi, ieteicams izmantot gida pakalpojumus, kas izrādīs nozīmīgākos apskates vērtos objektus plašajā teritorijā, vietas, kurās iespējams sajust spēcīgo, savdabīgo enerģiju un izstāstīs, kādas anomālas parādības un vīzijas mežā ir redzētas un kāpēc tajā izvietotos akmentiņus nevajadzētu ņemt līdzi uz mājām kā suvenīrus no apskates vietas.

 

Lai arī zintnieki apgalvo, ka Pokaiņi ir sena un nozīmīga svētvieta, ir tūristi, kas te nesajūt neko īpašu, savukārt citi var stāstīt par redzējumiem, konkrētām izjūtām. Taču, apmeklējot minēto vietu, iesaka nevis meklēt pārdabiskus brīnumus, bet gan 3 – 5 stundu garajā pastaigā izbaudīt te esošo mieru un ieklausīties savās sajūtās.

pokaini3

 

Noderīga informācija:

Kā atrast: „Senpokaiņi”, Naudītes pagasts, Dobeles rajons.

Mežā iespējams iebraukt arī ar vieglo automašīnu, autobusu. Ir telts vietas.

Ieteicams izvēlēties ērtus apavus, jo takas ved pa paugurainu apvidu.

Apmeklējot Pokaiņu mežu, nevajadzētu pārvietot tur esošos akmeņus, bojāt augus un kokus, neņemt līdzi akmentiņus suvenīriem, kā arī nelietot skaņu aparatūru, kas varētu traucēt citus cilvēkus.

 

Ērika Timšāne

Komentārs par rakstu: Dziednieciskais tūrisms Pokaiņu mežā

neparko
11.07.2011 18:43:11
мне не понравилось и ни кому не советую!смотреть не на что только дурацкие камни и резкие склоны в лесу
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!