Ceturtdiena, 30. Novembris, 2023
Andrejs, Andrievs, Andris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Aktīva atpūta zirgu sētā „Untumi”

trešdiena, 7. oktobris (2009)   

Karsē saule, līst lietus vai degungalus notirpinājis sals – pēc izjādes ar zirgu pozitīvas emocijas tik un tā ir garantētas! Rēzeknes novadā atrodas viena no zināmākajām un cilvēku iemīļotākajām zirgu saimniecībām Latvijā. Zirgu sētas „Untumi” vārdu skandina ne tikai tūristi, kuri baudījuši šeit aktīvu atpūtu pie dabas, bet arī jātnieku sporta meistari.

 

Šobrīd „Untumos” ir 11 dažāda vecuma zirgi. Visā saimniecības pastāvēšanas laikā, ik gadu zirgu ganāmpulku papildina kāds kumeļš, priecējot gan mazos, gan lielos ''Untumu'' ciemiņus. ”Zirgu saimniece Ligita Lebeda ar savu komandu laipni sagaida ikvienu ciemiņu. Šovasar -krīzes laikos - apceļojot Latgali tūristi labprātāk izvēlējušies nakšņot teltīs. Taču uzņēmumi, kas specializējas uz dažādu atrakciju piedāvājumu (izbraucieni ar ūdens motocikliem, laivām, dabas takās izveidoto šķēršļu pārvarēšana un tml.) īpaši lielus zaudējumus nav cietuši. Līdzīgi - izjādes ar zirgiem joprojām ir topā. „Untumu” apmeklētājus var sadalīt vairākās kategorijās. Viena daļa ir organizētas bērnu grupas.

untumi1

 

Pavasarī un rudenī, kad skolās ir ekskursijas, uz saimniecību brauc bērni. Tie ir gan Rēzeknes pilsētas un rajona, gan skolēni no citiem Latvijas novadiem. Pēc izjādes ar zirgu vai brauciena pajūgā bērnu acis staro priekā. Otrā kategorija ir ģimenes ar bērniem, ģimenes, kurām atbraukuši ciemiņi, tāpat arī jauniešu grupas. Šādi tūristi „Untumus” apmeklē visu vasaras periodu . Daudz ir tūristu, kuri braucot garām pa šoseju Rīga – Rēzekne, iebrauc tāpat vien. Viņi parasti apskata saimniecību, iepazīstas ar zirgiem, uzcienā tos ar kādu cukura graudiņu vai saldu burkānu. Tā kā aktīvā atpūtā šie tūristi parasti neiesaistās, tad papildus pozitīvu emociju gūšanai viņiem tiek piedāvāta Latvijā līdz šim unikāla izklaides iespēja - ar kameras modrās acs palīdzību ikviens var aplūkot stārķu ligzdā notiekošo. Stārķi saimniecības diženākajā kokā mitinās jau gadiem ilgi.

 

Te nu talkā ņemtas tehnoloģiju laikmeta sniegtās iespējas, kas jau trīs sezonas ļāvušas ielūkoties šo dižo putnu ikdienas dzīvē gan pašiem saimniekiem, gan viņu viesiem. Trešā atpūtnieku daļa - visā vasaras periodā no vasaras sākuma līdz pat vēlam rudenim ir tie, kuri izmanto „Untumus” kāzu pasākumu dažādošanai. Kāziniekus šeit izklaidē katru nedēļas nogali-vizina pajūgā vai uz zirga. Kāzu viesi kopā ar jauno pāri te stāda kokus, meklē laimes pakavus un izbauda dažādas citas atrakcijas.

 

 

 

Tas gan vairāk atkarīgs no vedēju izdomas. Arī ziemā saimniecībā izklaides netrūkst- izjādes ar zirgiem aktīvas atpūtas cienītājus piesaista visu gadu. Arī cenas te ir visai demokrātiskas. Ņemot vērā krīzes situāciju, tās palikušas iepriekšējo gadu līmenī. Bez aktīvās atpūtas pie dabas, izjādēm ar zirgiem un vizināšanās pajūgā, Rēzeknes novada Ozolmuižas pagasta zirgu sētā "Untumi" tiek gatavoti jauni sportisti jātnieku sportam. Katru gadu saimniecībā tiek rīkotas republikas mēroga jātnieku sporta sacensības. Šeit var vienoties arī par reiterapjas nodarbībām.

 

Kontakti: www.untumi.lv; T.:+371 26227297  

untumi

 

„Untumi” piedāvā atpūtu, izjādes ar zirgiem, vizināšanos pajūgā. Bieži viesi saimniecībā ir jaunlaulātie ar saviem ciemiņiem. Ir iespējama jaunu sportistu sagatavošana jātnieku sportam.

Komentārs par rakstu: Aktīva atpūta zirgu sētā „Untumi”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!