Ceturtdiena, 30. Novembris, 2023
Andrejs, Andrievs, Andris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Eiropā lielāko karoti jālūko Ilūkstes novadā

trešdiena, 7. oktobris (2009)   

sietkovskis Krietnu sprīdi garāka par vidēja auguma cilvēku -1,86 gara un vairāk nekā 5 kilogramus smaga - tāda ir lielākā koka karote Baltijā un, varētu teikt - pat visā Eiropā. Karoti grebis kokgriezējs Arvīds Sietkovskis, kurš aizraujoties ar šo amatu savās mājās netālu no Daugavpils Ilūkstes novadā izveidojis koka karošu muzeju.  Kad būs paveikti pēdējie rudens dārza darbi un rūpīgi ieziemoti neskaitāmie rožu krūmi, saimnieks atkal ķersies pie sava iemīļotākā darba. Rudens un ziemas garie vakari ir īstais laiks karošu, dakšiņu, glāžu, šķīvju un dažādu dekoru grebšanai. Saimnieks saka, atbraucot pie viņa noteikti būs ko redzēt.

 

 

Trīsdesmit gadu laikā izgrebtas vairāk nekā pieci tūkstoši karošu no desmitiem koku sugām. Iemīļotākais darba materiāls Arvīdam esot plūmes, vilkābele, melnalksnis, osis, tāpat arī interesantas krāsu un koka struktūras spēles ir karotēs, kas grebtas no akācijām, smiltsērkšķiem, plūmēm, ķiršiem un sarkankoka. Grebjot karotes, amatnieks dungo līdzi savas mīļākās dziesmas.

 

 

 

 

karotes3

Labā noskaņojumā top arī daudz un dažādi kokgriezumi, kas veltīti viņa mīļākajām dziesmām, piemēram, dziesmai „Vecās likteņdzirnas”. Aizvadītajā gadā Arvīda Sietkovska karošu muzejā nu jau ir ciemojušies simtiem tūristu no malu malām. Un saimnieku priecē, ka pretēji iepriekšējiem gadiem, kad koka karotes lūkot brauca pārsvarā ārzemnieki (itāļi, franči un vācieši) – šogad viņa darinājumi piesaistījuši arī pašmāju ekskursantus. Saimnieks lepojas ar vairākām īpašām karotēm viņa kolekcijā. Un it sevišķi ar vislielāko no bērza izgrebto „Eiropas” karoti, kas veidota teju pus gadu. Lai arī daudzi šo paša rokām radīto brīnumu vēlējušies nopirkt, Arvīds vienmēr uzsver - tā esot pārāk ekskluzīva lieta, lai vienkārši pārdotu.

 

Kontakti: Ilūkstes novads, Šēderes pagasts, mājas „Ilzes” T.:+371 65462499

Komentārs par rakstu: Eiropā lielāko karoti jālūko Ilūkstes novadā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!