Svētdiena, 10. Decembris, 2023
Judīte, Guna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Spoku un spociņu lielā diena

pirmdiena, 21. oktobris (2013)   

Otro gadu Latvijas Piļu un muižu asociācija oktobra pēdējā sestdienā rīko Leģendu nakti pilīs un muižās. Šogad, 26. oktobra mijkrēslī un naktī, leģendas un spoku stāsti atdzims daudzviet Latvijā.

Droši vien teju katrs būs dzirdējis par Dundagas Zaļo jumpravu. Bet vai redzējis? Kas zina, varbūt Leģendu naktī tiešām paveiksies. Dundagas pils apmeklētājiem sola  iespēju iejusties pils teiku tēlos, izbaudīt noslēpumaino gaisotni, ar tagadnes acīm atskatīties pagātnē un ielūkoties nākotnē. Tiks baudīts pils virums un varēs izlocīt kājas dančos.

 

Savukārt cesvainieši savā pilī aicina izbaudīt romantiku 19. gadsimta mūzikas pavadībā un iemēģināt roku tušas glītrakstīšanā. Vēl, protams, arī Cesvaines pils noslēpumi, naksnīga pastaiga un tikšanās ar Balto dāmu. Katrs varēs apskatīties, kādi spoki dzīvo pils pagrabos.

Ja vāji nervi, uz Krāslavas pili labāk nebrauciet – šķelmīgi brīdina Leģendu nakts organizatori. Apmeklētājus biedēs Eiro, Klaiņojoši mūki un pat vairākas Baltās dāmas. Baidīšanās ne pa jokam! Neaizmirstiet padomāt par ieejas maksu – labu garastāvokli.

Strenču novada Jērcēnmuižā valdīs īsta biszāļu smarža un mednieku trakumi. Būšot jāiepazīst ģēģerēšana, lidoņu cilts un baura laika rota. Par spirdzinājumu un paēšanos gādās Valmiermuižas alus. Arī Pārgaujas novada Ungurmuižā domāts par vēdera lustēm:  būšot ēdieni, kuru receptes glabājušās senajā muižas vēstuļu lādē. Tā ir Ungurmuižas saimnieces Helēnes Juliānes fon Kampenhauzenas ēdienkarte, kas rakstīta 18.gs 40jos gados un kļuvusi par leģendu. Sasildīties vēsajā rudens vakarā ļaus īpašā Ungurmuižas liepziedu tēja.

 

Vecauces pilī sestdienas vakarā gaidāmi lieli prieki: kungi aizbrauks uz Jelgavu un kalpu ļaudis paliks savā vaļā. Jautrība varēs sākties, tikai jāuzaicina pulka ciemiņu! Tad būs „mēles trīšana”, dažādu atgadījumu pārcilāšana un pasmiešanās gan par sevi, gan kungiem, kas esot itin tīkama nodarbošanās rudenīgam sestdienas vakaram.

26. oktobrī aizraujošas programmas piedāvā arī Alsviķu muiža, Jaunlaicenes muiža, Kukšu muiža, Jaunpils pils, Lielplatones muiža, Pelču pils, Piena muiža Berghof, Spāres muiža, Šlokenbekas muiža.


Leģendu nakts piedāvājumos ieskatījās

Anita Grīniece

Komentārs par rakstu: Spoku un spociņu lielā diena

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!