Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vecgulbenes muižas otrā elpa

piektdiena, 9. oktobris (2009)   

Ja ciemojaties Gulbenē, tad viena no vietām, kur noteikti jāiegriežas, ir Vecgulbenes muižas komplekss. Šis komplekss ir veidojies 19gs sākumā un ietver sevī divas kungu mājas – Balto un Sarkano pili, kā arī saimniecības ēkas - kūtis, staļļus, lopu virtuvi, manēžu, oranžēriju, kurā šobrīd atrodas Gulbenes Vēstures un mākslas muzejs, kalpu un dārznieka māju. Šobrīd gan muiža, gan tās apkārtne tiek renovēta, lai pilnībā parādītu tās sākotnēju skaistumu. Jāpiemin arī unikālais koka gaisa tilts, kurš kādreiz savienojis divus parkus. Arī to ir iecerēts renovēt.

 

Vecgulbenes_muiza

 

Baltā pils, kas atrodas Brīvības ielā 18, ir celta 1763. gadā, bet tikusi vairrākkārtīgi pārveidota un laika gaitā ieguvusi neorenesanses stilam raksturīgās iezīmes. Savos ziedu laikos muiža ir piederējusi leģendām apvītajai baronu fon Volfu ģimenei – gan par pašu pili, gan barona iemīļoto Marisu Gulbenē klīst daudz leģendu. Pie pils kādreiz atradies brīnišķīgi iekopts parks, kurā barons par godu savai sievai, kura mirusi ļoti jauna, izveidojis skaistus dīķus un izvietojis skulptūras eņģeļu un vilku atveidos – baronu dzimtas simbolus. Kara laikā šīs skulptūras tikušas iesviestas dīķos un tās vairs nav izdevies izcelt. Netālu no Baltās pils atrodas Sarkanā pils, kuru 19.gs beigās barons fon Volfs uzcēlis savai sievai.

 

Tagad Vecgulbenes muiža ir atguvusi otro elpu un piedāvā saviem viesiem daudzveidīgas atpūtas iespējas. Manēžas telpās ir izvietota četrzvaigžņu viesnīca ar 13 numuriņiem, hostelis ar 10 numuriņiem, kā arī SPA. Šeit ir arī īpašs jaunlaulāto numurs un kamīnzāle. Te ir iespējams ne tikai atpūsties, bet arī organizēt lietišķas tikšanās konferenču zālē, kas paredzēta līdz pat 400 personām, savukārt tiem, kas vēlas sevi palutināt, jādodas uz SPA, kas piedāvā masāžas, ūdens procedūras, ķermeņa ietīšanas, SPA rituālus pāriem, pīlingus un daudzas citas atpūtas un veselības procedūras. Manēžā, protams, ir arī restorāns un kafejnīca. Vecgulbenes muiža līdzās oranžērijai ir ierīkojusi dārzniecību, kurā audzētie ziedi ne tikai rotā manēžas telpas, bet tos ir iespējams arī iegādāties. Ir pieejami arī florista pakalpojumi. Muižas saimnieki ir parūpējušies par neatkārtojamu, vēstures elpas caurvītu gaisotni, tajā pat laikā neaizmirstot par mūsdienīgu, augsta līmeņa klientu servisu.

 

Muiža iet līdzi laikam, rīkojot dažādus koncertus un pasākumus, kā arī piedāvā ekskursijas kompleksa teritorijā.

 

Adrese – Gulbene, Brīvības iela 18 Tālrunis – 64474800

Komentārs par rakstu: Vecgulbenes muižas otrā elpa

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!