Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Briežu audzētava Mežsētas

sestdiena, 10. oktobris (2009)   

Gulbenes rajona Stradu pagastā, robežojoties ar Balvu rajona Rugāju pagastu, ap Pededzes vidusteci aptuveni 200ha lielā platībā ir izvietojusies šķirnes briežu audzētava SIA „Mežsētas”. Šī ir viena no pirmajām briežu audzētavām Latvijā, un šobrīd tajā atrodas vairāk nekā 400 dzīvnieku, kas iepirkti no visas pasaules – Īrijas, Polijas, Holandes, Ungārijas un Lietuvas. Tie visi ir šķirnes dzīvnieki, kas paredzēti tālākai selekcionēšanai un dārza paplašināšanai, savukārt vājākie ekesmeplāri – gaļas ieguvei. Turklāt „Mežsētās” līdzās briežiem dzīvo arī stirnas un mežacūkas.

mezhsetas

 

Lai briežus varētu aplūkot ikviens interesents, tie atrodas aiz izturīga 2,4m augsta žoga. „Mežsētu” teritorijā izvietoti 15 skatu torņi, tornis atrodas arī uz tilta, kas pāri Pededzei savieno Gulbenes un Balvu rajonus, pār kuru briežus pārdzen uz vasaras ganībām, un ļauj tūristiem priecāties par skaisto ainavu. Auru laikā, kas ilgst no septembra līdz novembrim, reizēm ir iespēja vērot briežu buļļu cīņas, kuru laikā kāds no cīkstoņiem parasti šķiras no savas skaisto ragu rotas, savukārt bērni noteikti priecāsies par iespēju pavisam tuvu apskatīt mīlīgos stirnu buciņus. „Mežsētās” iespējams ne tikai aplūkot un arī pabarot briežus, bet arī apmesties viesu mājā.

 

Pieejama arī sauna, grils un lapene pikniku rīkošanai. Domājot par infrastruktūras uzlabošanu, 13ha lielā platībā ir izrakti dīķi, kuros audzētās dažādu sugu zivis – samus, karpas, līņus, zušus un citas – par noteiktu samaksu iespējams makšķerēt. Pirms došanās uz briežudārzu, vēlams piezvanīt un saskaņot apmeklējuma laiku, jo nereti brieži vispirms ir jāatved no tālajām ganībām, lai tos būtu iespējams aplūkot. Iespējams nolīgt gidu, kas pastāsta par briežiem, to šķirnēm, audzēšanas un medību īpatnībām. Suvenīru veikalā interesenti var iegādāties dažādas medību trofejas. Briežu dārza apmeklējums bērniem, kas vēl nav sasnieguši skolas vecumu – 50sant, skolēniem un pensionāriem – 1ls, pieaugušajiem – 2,50ls. Makšķerēšanas dienas atļauja – 3ls, plus papildus summa par katru noķerto kg, kas atkarīga no zivju sugas.

Komentārs par rakstu: Briežu audzētava Mežsētas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!