Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Preiļu Miniatūrā karaļvalsts – Leļļu muzejs

otrdiena, 13. oktobris (2009)   

Vienaldzīga skatītāja acīm – tās ir gluži parastas lelles, kas noteiktās pozās sastingušas rotājas aiz stikla vitrīnas Leļļu muzejā Preiļos. Taču tie, kuri pasakām tic, noteikti pamanīs, kā mazās galma dāmas, elegantie kungi, kalpi un kalpones, fejas un troļļi, čigāni, austrumu daiļavas un daudzi, daudzi citi izdzīvo savu neatkārtojamo ainu vēl un vēl.

lelle pup

 

Mākslinieces Jeļenas Mihailovas lelles raud, smejas, tenko un koķetē, dzied un dejo, bur un cep pankūkas tāpat kā cilvēki, kuri nākuši uz tām paskatīties. Un nav ko brīnīties, ja kādā no tām izdosies saskatīt sevi, jo Jeļenas lelles ir prototips kādam mākslinieces dzīvē sastaptam cilvēkam.

 

 

lelle pup2

 

Katrai lellei ir savs stāsts un sava tapšanas vēsture, ko pasvītro arī oriģinālais interjers, kurā lelles novietotas. Lelles ir mākslinieces roku darbs. To sejās, pozās un žestos lasāma plaša emociju gamma. Nekas nav gājis secen mākslinieces acīm – katra smalkā podziņa, rišiņa, broša vai piespraude, spalvas, bantes un šņorītes – leļļu tērpus padara greznus un izsmalcinātus.

 

 

Kad aplūkota leļļu kolekcija, izdzīvot pasaku gribas arī pašam. Un tāda iespēja tiek dota katram Preiļu karaļvalsts apmeklētājam. Muzeja kolekcijā ir teju simts grezni, dažādu izmēru tērpi sievietēm, vīriešiem un bērniem. Bet atbilstoši aksesuāri – dažādu krāsu parūkas, spalvām rotātas platmales, cimdi, špagas vai mūzikas instrumenti - pašu izvēlēto tēlu padarīs neatkārtojamu.

 

 

meitenes preiljos2

 

Tērpušies smalkos „viduslaiku” kostīmos, prinči un princeses, pompozās galma dāmas un drošsirdīgie musketieri, elegantie baroni un baroneses aicināti uz fotosesiju Preiļu karalistes miniatūrpils pagalmā. Divas nelielas pilis ar grezniem tornīšiem, tiltiņu un ūdensdzirnavām ir mākslinieces fantāzija. Viņa to īstenojusi saviem spēkiem liekot laukakmeni pie laukakmens, lai pils apmeklētājiem radītu romantisku noskaņu. Fotografēties var arī greznā karietē, droškā vai uz skaisti iekopta, ziedoša dārza fona.

 

Kontakti: Preiļos, Daugavpils ielā 21., T.: +371 653 21737, 26423837, e-pasts: lenalisa@inbox.lv ,

Komentārs par rakstu: Preiļu Miniatūrā karaļvalsts – Leļļu muzejs

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!