Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Teirumnieku purva dabas taka

piektdiena, 16. oktobris (2009)   

Teirumnīku purva dabas taka atrodas Rēzeknes novadā, Nagļu pagastā. Aptuveni 500 metrus aiz Teirumnīku laukiem ceļa Nagļi – Īdeņa labajā pusē ir pagrieziens, tālāk braucot pa meža ceļu viegli nokļūsiet līdz Teirumnīku dabas takas sākumpunktam.

Teirumnīku dabas taka izveidota purvā, kas atrodas starp Lubānu un Orenīšu dīķiem. Rurvs ar apkārtni ietilpst Lubānas mitrāja kompleksā, kas ir starptautiskas nozīmes aizsargājama teritorija.

 

 

purvs4

Taka sākas ar speciāli izveidotām automašīnu stāvvietām. Tālāk ceļš jāmēro kājām pa koka laipām, kuru aptuvenais garums ir 800 metri.

 

 

Teirumnīku purvā ir tipiska augstā purva ainava. Galvenā šī purva atšķirība ir tā, ka tā augu valsts barojas galvenokārt no lietus ūdens. Teirumnīku purvs sākas ar mazām, nīkulīgām priedītēm, tomēr to vecums nereti var pārsniegt kāpās augošo masta priežu vecumu. Kopumā šeit ir uzskaitīti vairāki desmiti retu un aizsargājamu augu un dzīvnieku sugu. Teirumnīku purvā var ieraudzīt un izpētīt atbilstošus purva augus – spilves, dažādu sugu grīšļus, sfagnus, dzērvenes, purva andromedas, rasenes, kosu un daudzus citus. Izlīkumojot šo ceļa posmu, nonāksiet Teirumnīku ezera krastā.

 

 

purvs5

Ainava ir satriecoša – tīrs, dzidrs, tumši zils ezera ūdens. Tas gluži vai pārņem savā varā ikvienu, kurš spēj novērtēt šo neparasto pērli rudenīgām krāsām piesātināto purva augu ietvarā. Taču īpaši skaisti šeit ir tieši pavasaros, kad purva augi kā rozā paklājs apvij visu ezeriņu. Vietējie iedzīvotāji runā, ka iespējams šo ezeru izveidojis nokritušais meteorīts. Ezeram esot ļoti laba aura, kas cilvēkus uzlādējot ar pozitīvu enerģiju. Ezera labajā krastā izveidotas trīs atpūtas vietas ar skatu laukumiem. Īpaši ērti tas ir putnu vērotājiem - pavasarī (aprīlis/maijs) un rudenī (septembris/oktobris), kad ezeru kā pulcēšanās vietu izmanto neskaitāmi ceļojošo putnu bari.

 

 

purvs6 No takas galapunkta uz autostāvvietu var iet kājām pa meža ceļu, tādējādi izejot lokveida maršrutu. Takas apmeklējums ir bezmaksas. Bet, ja vēlaties šo maršrutu iziet gida pavadībā, jāgriežas pie viesmīlīgajiem z/s “Zvejnieki” saimniekiem — vides gidiem Annas un Jāņa Macāniem.

 

Kontakti: Rēzeknes novads, Nagļu TIC, T.: + 371 29165392

Komentārs par rakstu: Teirumnieku purva dabas taka

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!