Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pamestās pilsētas

piektdiena, 16. oktobris (2009)   

Doma par pamestām pilsētām iedvesmo rakstniekus, režisorus un datorspēļu veidotājus jau vairāku gadu garumā. Tomēr nekas nereāls tas nav, pasaulē atrodas vairāki desmiti pamestu pilsētu, kurās cilvēki ierodas tikai gida pavadībā. Šeit ir apraksti par dažām populārākajām pamestām pilsētām.

 

Craco

 

Craco- Itālija

 

Šī viduslaiku pilsēta ir tipiska pamestā pilsēta. Craco pilsēta tika celta apmēram 1060. gadā. Agrāk pilsētā aktīvi tika audzēta labība, iedzīvotāju skaits bija ap 2000 cilvēku. 1922. gadā, sakarā ar lauksaimniecības problēmām, apmēram 1300 cilvēku pārcēlās dzīvot uz Ziemeļameriku. Masu migrāciju veicināja arī zemestrīces, zemes nogruvumi un karš. Atlikušie cilvēki pārcēlās uz dzīvi blakus esošajā ielejā. Cargo atrodas pamestā stāvoklī līdz pat mūsdienām.

 

Hashima

 

Gunkanjima- Japāna Tā ir viena no vairākām neapdzīvotām salām Japānā Nagasaki apkārtnē. 1890. gadā, sala tika nopirkta un tajā tika realizēts ogļu ieguves projekts. Tas piesaistīja lielu uzmanību un 1916. gadā īpašnieki bija spiesti uzbūvēt dzīvokļu blokus, kuros izmitināt strādniekus un pasargāt viņus no viesuļvētrām. 1959. gadā iedzīvotāju skaits bija maksimāls un salas iedzīvotāju blīvums bija 835 cilvēki uz hektāru - viens no augstākajiem iedzīvotāju blīvumiem. 1960. gadā Japānā sāka slēgt akmeņogļu raktuves un salā esošā uzņēmuma raktuves nebija izņēmums. 1974. gadā oficiāli tika paziņots par raktuvju slēgšanu. Tā līdz pat šai dienai sala ir neapdzīvota.

 

Varosha

 

Varosha- Kipra Varosha ir turku okupēta pilsēta Kiprā. Tā agrāk bija populāra tūrisma zona, un viens no greznākajiem brīvdienu galamērķiem. 1974. gadā Turcijas iebrukums Kiprā lika iedzīvotājiem bēgt, cerībā, ka varēs atgriezties savās mājās dažu dienu laikā. Tomēr tāda iespēja neradās. Daudzo pamestu gadu laikā uz salas, neapdzīvotajās pludmalēs, sāka ligzdošanu reti jūras bruņurupuči. Pašlaik uz salas tiek plānota viesnīcu kompleksu būvniecība. Acīmredzot šai pamestajai salai tiks dota otra dzīvība.

 

Bodie

 

 

Bodie- Kalifornija Uzbūvēta 1876. gadā Bodie ir īsta amerikāņu spoku pilsētā. Tā uzsāka savu darbību kā maza derīgo izrakteņu ieguves vieta. Ap 1880. gadu Bodie iedzīvotāju daudzums bija gandrīz 10,000 - šis bija pilsētas uzplaukums. Tomēr vairāk laimes meklētājus spēja piesaistīt blakus esošās raktuves.Sākās cilvēku skaita samazinājums un resursu sarukšana izrādījās letāla. 1961. gadā pilsēta tika izraudzīta par National Historic Landmark, un 1962. gadā tā kļuva Bodie valsts Historic Park. Pilsētā tiek saglabāts vēsturisks izskats, apmeklētāji var pastaigāties pa pamestās pilsētas ielām, apskatot to pagātnes interjeru. Bodie pilsēta ir atvērta visu gadu, bet ziemā, slikto ceļu dēļ, nokļūšana līdz pamestajai pilsētai ir apgrūtinoša, tāpēc labākais apmeklējuma laiks ir vasaras mēnešos.

 

SanZhi

 

San Zhi- Taivāna Taivānas ziemeļu daļā atrodas pamests ciemats. Sākumā šis ciemats tika celts kā luksuss atpūtas vieta bagātniekiem. Tomēr pēc daudziem nāves gadījumiem būvniecības laikā, ražošana tika pārtraukta. Dažus gadus vēlāk būvniecība tikai atsākta, tomēr gan naudas trūkuma dēļ, gan jaunu nelaimes gadījumu dēļ būvniecība tika slēgta uz visiem laikiem. Projekts nekad netiks atsākts pateicoties slavenai leģendai, par ļuno garu, kas mājo San Zhi teritorijā.

Komentārs par rakstu: Pamestās pilsētas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!