Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ieskats vēstures kruīzos un atkalājumos

ceturtdiena, 29. oktobris (2009)   

Ieskatīsimies nedaudz vēsturē, lai uzzinātu, kuri ir tie eiropieši, kas ielikuši nozīmīgākos pamatus tūrisma attīstībai. Kuri ir tie, kas nebaidoties no briesmām un bezgalīgajiem ceļojumiem devās jaunu valstu un kontinentu meklējumos. Viennozīmīgi viņi ir tieši tie, kas pirmie veica savdabīgus kruīzus. Daudzu mūsdienu cilvēku sapņi saistās ar Ameriku. Pateikties, par to, ka pirms daudziem, daudziem gadiem šī kontinenta slava nonāca arī līdz Eiropai var slavenākajam ceļotājam, Amerikas atklājējam, kuram par godu ir nosaukta valsts Kolumbija, tas vienozīmīgi ir Kolumbs. Savos vairākos ceļojumos Kolums, cīnoties ar skarbo jūru, atklāja Trinidadu un Tobāgo, Jamaiku, Puertoriko un daļu no Mazajām Antiļu salām, ieskaitot Atigua, Saint Martin un arī Virdžīnu salas. Ar saviem drosmīgajiem ceļojumiem viņš ir izpelnījis sev mūžīgo vietu tūrisma vēsturē.

 

Jamaika, Puertoriko

 

Jamaika Puerotiko

 

Tomēr vārds Amerika vistiešākajā mērā ir cēlies no slavenā ceļotāja vārda Amerigo. Vespucci ir tas, kurš viens no pirmajiem uzskatīja, ka Dienvidamerika ir jauns kontinents. 1499. gadā ceļotājs devās uz rietumiem. Ceļojuma laikā Amerigo kļuva par pirmo eiropieti, kas pētīja Amazoni. Cits ceļojums uz Dienvidameriku apstiprināja, ka Vespucci patiešām ir atklājis jaunu kontinentu, tādējādi pierādot, ka Kolums bija kļūdījies.

 

Dienvidamerika

 

Dienvidamerika

 

 

Amundsens ir pirmais cilvēks, kas sasniedzis īsto Antarktīdas Dienvidpolu. Pateicoties šim piedzīvojumu meklētājam, cilvēki uzzināja vairāk par Dienvidpolu. Amundsens ir pirmais, kas šķērsoja Ziemeļrietumu pāreju starp Atlantijas un Kluso okeānu. Viņam ir izdevies pirmajam sasniegt Dienvidpolu. Viņa biogrāfijā ir arī vēsturiskas sacensības ar britu Robertu Skotu, viņi sacentās tajā, kurš pirmais nonāks uz Dienvidpolu. Amundsens uzsāka ceļu uz polu 1911. gada 20. oktobrī un nonāca galā 14. Decembrī, tikai 35 dienas pirms sāncenša.

 

Dienvidpols

 

Dienvidpols

 

 

Pateicoties John Cabot mēs pazīstam ir mūsdienu Kanādu. Āzijas meklējumos Cabot 1497. gada izkāpa Ņūfaundlendas krastā. Tādējādi kļūstot par pirmo, kas kopš vikingu laiku spēra savu kāju uz Ziemeļamerikas zemes. Veselu mēnesi jūrnieks pētīja salu, sniedzot angļiem pirmās ziņas par Jauno Pasauli. Lielā mērā pateicoties viņam mēs tagad zinam tik daudz par Kanādu.

 

Kanāda

 

Kanada

 

Ferdinands Magelāns bija pirmais, kas apbrauca Dienvidamerikas dienvidu galu - vietu, kur satiekas Klusais un Atlantijas okeāns, tieši tāpēc šo šaurumu mūsdienās sauc par Magelāna šaurumu. Magelāns bija pirmais kapteinis, kas apbrauca apkārt pasaulei. Savā ziņā pirmais kuīza brauciens apkārt pasaulei, tikai ne ar tik daudzām ērtībām, kas tiek piedāvātas mūsdienu ceļotājiem.

 

Magelāna jūras šaurums

 

Magelana juras saurums

 

Portugālis Vasco da Gamo bija pirmais eiropas ceļotājs, kas veiksmīgi atrada slaveno ceļu uz Indiju. Šī iemesla dēļ uz laiku Portugāle kļuva par jūras pētījumu un tirdzniecības līderi pasaulē, jo da Gamam piemita arī lieliskas politiskās un diplomātiskās spējas.

 

Indija

 

Indija

 

 

Runājot par slavenajiem un nozīmīgajiem tirdzniecības ceļiem nevar nepieminēt Zīda ceļu. Pateicoties tam Marco Polo kopā ar savu onkuli un tēvu kļuva par vienu no pirmajiem rietumniekiem, kas veicis slaveno Zīda ceļu, kas ved uz Ķīnu. Marco Polo bija pirmais eiropietis, kas pierakstīja informāciju par austrumiem savās grāmatās un ātri kļuva par īstu sensāciju viņa dzimtenē.

 

Ķīna

 

kinas_muris

 

Tā lūk akmentiņu pie akmentiņa tika likti pamati mūsdienu tūrismam, kruīziem un vispār mūsu pasaules redzējumam.

Komentārs par rakstu: Ieskats vēstures kruīzos un atkalājumos

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!