Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pie dīķiem un zilajiem māliem

piektdiena, 30. oktobris (2009)   

pirts reklama 027

 

Vēl bērzi pāri laukam mirguļo, vēl ūdens mirdz dīķos, vēl rudenīgas saules pilna diena. Šādā jaukā brīdī oktobra pašā nogalē patiess prieks iepazīties ar viesu mājas „Jaunrūtiņas” saimniekiem Elitu un Ilgvaru Ziemeļiem. Tikai ar pašu ģimenes spēkiem, bez kredītiem un palīgiem tapis pagaidām nelielais, bet rūpīgi koptais un viesmīlīgais atpūtas stūrītis ērti atrodamā un piebraucamā vietā. No Daugavpils šosejas tas būs kādi 7 kilometri, no TEC 2 puses braucot, vien 4 kilometri. It kā tepat Rīga, tepat Salaspils daudzstāvu ēkas, bet „Jaunrūtiņās” miers un klusums. Ja nu vienīgi kāds zaķis, palaidnis tāds, atcilpojis, lai nogaršotu saimnieku stādītos mazos kociņus vai labvēlības brīdī kāda līdaka varētu uzmest gaisa salto. Zinātāji saka, ka no šīs vietas nudien negriboties doties projām.

 

 

Zivtiņas ir „gatavas”

 

Kā stāsta Ilgvars, „Jaunrūtiņas” sākušās ar dīķiem. Pirmais izrakts 2002. gadā, lai piegādātu mālus Getliņu izgāztuves nosegšanai. No sākuma ar dīķiem viss veicies labi, saimniekošana – māla ieguve - veikusies. Līdz, kā uzskata saimnieks, noticis pats amizantākais: iejaukusies domes mafija un rakšanu likusi pārtraukt. Savukārt konkurentiem, iespējams, domē bijuši aizstāvji. Zināmi šķēršļi likumīgajam privātīpašniekam tiekot radīti arī joprojām (Ilgvars saka – tas ir kā duncis mugurā). Bet, lai nu kā, pirmajā dīķī pavasarī ielaisti zandartu mazuļi (tikai makšķerēt gribētājiem pāris gadu jāpagaida, lai paaugas), otrajā – karpas, karūsas un līdakas, kas jau gana prāvas un priecē zivju cienītājus. Makšķerētāju ērtībām tiek piedāvāta arī žāvētava, lai lomu tūdaļ varētu likt galdā. Nu jā – tad garšīgā smarža pievilinātu ne tikai zaķus...

jaunrutinas

 

Kāzu nakts ar „odziņu”

 

Pats saimnieks savām rokām veidojis arī nojumes ar galdiņiem un soliem. Saimniece priecājas par iestādītajām eglēm, vītoliem, pūpoliem un rožu dobēm, augošajām priedītēm un ceriņiem, kas veidos zaļu sienu. Elita un Ilgvars savā namiņā laipni aicina kāzu svinētājus (viesistabā ērti jutīsies līdz 35 personām) un jaunlaulātajiem piedāvā īpašu nakts istabiņu. Tikai nevajag mazdrusciņ sabīties, kā tas gadījies pirmajam pārim Oksanai un Sergejam – saimnieki bija parūpējušies par istabiņas rotāšanu ar baloniem, bet viens naktī ņēmis un pārsprādzis...Bet kāzu naktij taču pārsteigumi piedien, vai ne? Arī saimnieku pašu dēls ticis izprecināts šajā viesu namā. 

 

2008. maijs 007

 

Uzmest garu un – āliņģī!

 

Nakšņot gribētāji var izmantot istabu, kur gulēšana gan uz matračiem (līdz 20 cilvēkiem), bet ar gultas veļu un ērtām labierīcībām. Vēl viena istaba visvairāk paredzēta ģimenes atpūtai. Protams, ir jau arī pirts ar kārtīgu gara uzmešanu. Kur nu bez pirts, ja turpat blakus ūdens un pie dīķa iebūvēta liela laipa un ērtas trepītes nokāpšanai. Kā saka Elita, tuvā ziema ir iemesls, lai jau savlaicīgi aicinātu viesos īstus pirts un āliņģa cienītājus. Procedūra nudien esot aizraujoša un sagādājot neviltotu prieku.

 

Var nosmērēties zilas

 

Jā, ūdens tuvums nomierina, un plašie dīķi patīk gan saimniekiem, gan ciemiņiem. Dīķos ūdens ir ļoti tīrs un veselīgs, jo tie izrakti, izņemot sarkanos un zilos mālus. Ilgvars paskaidro, ka zilie māli ir ārstnieciski un par to pielietojumu saņemtas vien pozitīvas atsauksmes. Elita ar draudzenēm vasarās aizraujas ar zilo mālu maskām un procedūrām. Nosmērējoties zilas un baudot saules peldes. Ja arī tagad kāds gribētu pasmelt saujiņu zilo mālu, droši – „Jaunrūtiņās” šīs mantas vēl esot gana.

 

Anita Grīniece

Komentārs par rakstu: Pie dīķiem un zilajiem māliem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!