Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Maķedonijas Republika. Kokteilis ar odziņu.

sestdiena, 31. oktobris (2009)   

Šī Balkānu valsts ir viens no Eiropas neatklātajiem dārgumiem: kalnaina un teiksmaina vieta, bagāta ar upēm un ezeriem, idilliskiem ciematiem, kurus nav skārušas gadsimtu pārmaiņas, un vēsturiskām drupām… Pamata populāciju sastāda ortodoksāli slāvi, bet ir arī daudz albāņu musulmaņi – šis faktors ļauj izgaršot perfektu arhitektūras un etniskās vēstures miksli, kuru ietekmē daudzu tautu dzīves izjūtas.

 

Makedonija

 

Arī no tūrisma viedokļa šī valsts ir īsts vilinājums – Maķedonijā ir siltas, sausas vasaras un rudeņi, bet relatīvi aukstas un sniegainas ziemas: tātad perfekta balansa savienība. Skopje ir Eiropa pazīstamākā vieta, kas ir valsts galvaspilsēta, kurā radušas patvērumu daudz vēsturiski un arhitektoniski nozīmīgas vietas, kā arī daudzi citi kultūras objekti: īsts saldais ēdiens intelektuālajiem ceļotājiem.

 

Skopje

 

Skopje Savukārt Bitola ir otra lielākā pilsēta, kas ir arī visvairāk eiropeizēta. Tajā ir viss: vecpilsēta, Osmaņu pieminekļi, piemīlīga iepirkšanās promenāde, aktīva nakts dzīve un daudz, daudz, daudz kas cits. Kruševo ir muzejpilsēta, kura atrodas kalnos un ir viena no vēsturiski nozīmīgākajām valsts vietām, bet, kā papildus pluss – šeit var nodoties lieliskai brīvdienu slēpošanas atmosfērai. Prilep, kas ir kontrastu nesēja, ir vieta, kurai raksturīgas tabakas plantācijas, klosteri un savādi akmeņi un to krāvumi. Savukārt Štip ir mierpilna un bijīga pilsētiņa, kas pastāv jau tūkstošiem gadu, ko apstiprina arī šīs vietas arheoloģiskie dati, un šeit Jums būs iespēja autentisku vidi. Turpretī Kumanovo ir trešā lielākā pilsēta, kurā meklējamas baznīcas, postmodernās celtnes, kā arī daudz kas cits. Katrā ziņā tas ir visai spēcīgs kokteilis, ja ņem vērā, ka viss atrodams vienas valsts ietvaros.

 

 

 

 

 

Kalni

 

 

Kalni Ja Jūs vairāk interesē gastronomiskie kokteiļi apvienojumā ar ekonomisku naudas tērēšanu, apciemojiet kādu no Skara (grilla) vietiņām. Prāta izklaidei paredzēta Rakija, kas ir stiprs vīnogu brendijs, kas ir ārkārtīgi populārs, un varat neteikt, ka esat bijis Maķedonijā, bet neesat dzēris šo brendiju. Bet patiesībā šeit ir arī pārsteidzoši baudāms alus, kas, salīdzinot ar vietējo tirgu, ir īsts Kolumba Amerikas atklājums.

Komentārs par rakstu: Maķedonijas Republika. Kokteilis ar odziņu.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!