Trešdiena, 29. Novembris, 2023
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Aristokrātiskā Šveice.

pirmdiena, 2. novembris (2009)   

Šveice ir kalnu ieskauta valsts centrālajā Eiropā, līdz ar to klimats ir mērens, gluži kā šveiciešu temperaments. Bet raksturīgākais, kas jāievēro, dodoties uz Šveici, ka ziemas ir aukstas, apmākušās, lietainas vai sniegainas, arī vasaras ir nereti mākoņainas. Turpretī multilingvālais raksturs ļauj brīvi iejusties atmosfērā, un kļūst viegli iedomāties sevi šeit dzīvojam. Šī valsts ir ne vien pazīstama ar tās kalniem (Alpi, Jura…), bet arī ar pakalniem, lielajiem ezeriem un citiem dabas brīnumiem. Augstākais punkts ir Dufourspitze, kas atrodas 4634m augstumā.

 

Šveice 

 

Matterhorn - Stolz der Schweiz

 Foto: www.destination360.com

 

Cīrihe ir lielākā pilsēta un pasaules līmeņa finanšu un valsts dzelzceļu centrs, bet, lai izkliedētu pārāk nopietno priekšstatu un iesūnojušos uzskatus, ir noteikti jāpiemin, ka tieši šeit norisinās viskarstākā nakts dzīve. Dažādu pētījumu un aptauju rezultātā noskaidroja, ka Cīrihe ir pilsēta ar vislabāko dzīves kvalitāti. Vieta, kas noteikti jāapmeklē ir Fraumünster baznīca. To uzbūvēja pirms 9.gs. Vēlāk tās vitrāžas apgleznoja slavenais krievu mākslinieks Marks Šagāls, bet atjaunota tā tika nesen, 2004.gadā. Kabarē Voltaire - vieta, kur radās dadaisms. Kunsthaus Zürich - viens no lielākajiem modernās mākslas muzejiem pasaulē, kur ļoti ērti iekārtojušies arī Pikaso un Munka šedevri.

 

Cīrihe 

Cirihe

Otra lielākā pilsēta Ženēva ir mākslas un kultūras centrs, bet ne mazāk slavena ir tās internacionālā kapitāla nozīme, jo šeit atrodas aptuveni 200 valstiskās un nevalstiskās organizācijas. Vēsturiski slavenākais personāžs, saistīts ar šo pilsētu, ir Džons Kalvins, kas šeit uzturējās Reformācijas laikā, deklarējot to kā „protestantu Romu”. No šejienes nāk tādi pasaulē pazīstami filozofi kā Žans Žaks Ruso un Anrī-Frederiks Amjēls, tā kā noteikti arī apgarotākie prāti atradīs sev labas atpūtas risinājmu. Populāri apskates objekti Ženēvā ir Refomācijas mūris, Puķu pulkstenis, Saint-Pierre katedrāle un Jet d'Eau strūklaka, kas atrodas Ženēvas ezerā un kuras augstums ir 140m, tāpēc to var redzēt no dažādiem punktiem.

 

 

Ženēva. Strūklaka 

Zeneva.Struklaka.

 

Savukārt trešā nozīmīgākā vieta ir Berne, kas ir arī galvaspilsēta un kapitāla sargātāja ar nepārsteidzoši ideāli strukturizēti un arhitektoniski sakārtotu vecpilsētu. Lieliski restorāni, bāri un klubi. Alberts Einšteins savu relativitātes teoriju izdomāja tieši atrodoties Bernē, tā kā arī Jums ir iespēja izmēģināt spēkus jaunās teorijās un sevis atklāšanā. Slavenākie un baudāmākie objekti ir Zytglogge – pulkstenis ar kustīgām figūrām, Munstera katedrāle un Bundeshaus parlamenta ēka.

Komentārs par rakstu: Aristokrātiskā Šveice.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!