Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ceļošana … Kosmosā!

pirmdiena, 2. novembris (2009)   

Tas, kas kādreiz tika uzskatīts par zinātnisko fantastiku, ir spēris lielu soli pretī realitātei. V.Pīters, Internacionālās Kosmosa Universitātes dekāns no Strasbūras, ir pārliecināts, ka kosmiskais tūrisms un „sub-orbitālā no punkta uz punktu ceļošana” drīz kļūs par plaukstošām nozarēm. Runājot par dārgajām šāda ceļošanas veida izmaksām – zinātnieki uzsver, ka sākotnējo katrai novitātei ir dārga ekspluatācija, jo arī pirms Otrā pasaules kara lidošana pāri okeānam bija ekskluzīva un parastajam mirstīgajam neaizsniedzama pieredze gluži vienkārši tāpēc, ka tas bija ļoti dārgi.

 

nakotne

 

Pirmās ziņas par ceļošanu kosmosā saistās ar 19. gs. beigām, kad tika konstruētas pirmās raķetes. Kosmonautikas teorētiskos pamatus izveidoja krievu zinātnieks K. Ciolkovskis 20. gs. sākumā. Praktiska raķešdzinēju konstruēšana un izmēģināšana sākās 20. gs. 30. gados. Pie šiem pētījumiem paralēli strādāja vairākas valstis. Par pirmo tūristu kosmosā kļuva miljonārs Denis Tito, kas 2001.gada 30.aprīlī, uzvarot NASA sākotnējo absolūto noliegumu šādam pasākumam, nonāk uz ISS klāja, nopērkot sev šo neatkārtojamo iespēju būt pirmajam un nokļūt tur, par ko citi var vien sapņot. 

Virgin

 

Lai dotos kosmiskajā ceļojumā ar Virgin Galactic, ceļot gribētājam bija jāšķiras no aptuveni 200 000 dolāru, bet krīzes apstākļos cenas, kā jebkurām citām precēm un pakalpojumiem, ir kļuvušas augstākas. Piemēram, Amerikāņu kompānija Space Adventures, kura sadarbībā ar Krievijas kosmosa pārvaldi organizē tūristu braucienus uz kosmosu, ir publiskojusi ieplānotās braucienu izmaksas. Piemēram, iziešana atklātā kosmosa telpā neprofesionālam dalībniekam izmaksās no 45 līdz 55 miljoniem ASV dolāru atkarībā no izvēlētās programmas, taču noteikti pieredzējušu kosmonautu pavadībā. Pati desmit dienu uzturēšanās starptautiskajā kosmosa stacijā ir kļuvusi dārgāka, proti, no 30 līdz 35-45 miljoniem ASV dolāru. Jāatzīmē, ka pēdējais kosmosa tūrists, kurš veica lidojumu 2008.gada oktobrī, tika samaksājis gandrīz 30 miljonus ASV dolāru.

 

Kosmoss 

Kosmoss

 

Nav gan zināms, cik daudz būs jāmaksā kosmosa tūristam, kurš jau atkārtoti vēlas doties kosmosa ceļojumā, taču cena noteikti nebūšot zemāka par 30 miljoniem ASV dolāru. Un jāņem vērā, ka konkrētas darījumu summas netiek publiskotas.

Komentārs par rakstu: Ceļošana … Kosmosā!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!