Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Parīzes notikumu kalendārs

otrdiena, 3. novembris (2009)   

Parīze ir pilsēta, kur vienmēr kaut kas notiek, mazāk aktīva tā ir vien skolas brīvdienās Augustā un Februārī, kad aptuveni puse parīziešu nav pilsētā, bet gan lielākoties Alpos. Lai arī noslogotās sezonas ir līdzīgas kā citur, ir pāris ļoti īpaši ikgadējie pasākumi. Februārī Parīzē tiek svinēts ķīniešu Jaunais gads (le nouvel an chinois), jo arī šajā pilsētā ir ievērojama ķīniešu populācija, no kuras lielākā daļa mitinās atsevišķā kvartālā, tāpat februārī norisinās arī sešu nāciju regbija turnīrs, kas kopā saved Franciju, Angliju, Īriju, Skoriju, Velsu un Itāliju.

 

  Kiniesu jaungads

 

Martā norisinās pirmās divas modes nedēļas pavasara modes nedēļas ietvaros, kas dod iespēju dizaineriem prezentēt sieviešu apģērbu kolekcijas nākošajai ziemai. Faktiski, ja vēlaties izgaršot Parīzes modes burvību, ar šo pasākumu ir jāsāk. Bet oktobrī kārtējā modes nedēļa demonstrē svaigākos jaunumus nākamajai vasarai.

 

Parīzes modes nedēļa 

Parizes modes nedela

 

Franču atvērtais tenisa turnīrs, kurā pasaules topa spēlētāji spraigā cīņā sacenšas, sākas pēdējā maija svētdienā. Pēdējā laikā gan tas norisinās jūnija sākuma Oficiālā brīvdiena Francijā ir Bastīlijas diena 14.jūlijā, kad tiek svinēta Bastīlijas ieņemšana Franču Revolūcijas laikā. Parīzē norisinās vairāki pasākumi par godu šai dienai, no kuriem viens no zināmākajiem ir Bastīlijas parāde, kas notiek Elizejas laukos, sākot ar plkst.10.00 no rīta. Tiešraides translē lielākā daļa Eiropas valstu televīzijas. Tik pat nozīmīga ir Bastīlijas dienas uguņošana, kas gan ir visai bīstama nevērīgiem tūristiem, tādēļ šajā gadījumā labāk neatrasties notikumu epicentrā. Jūlijā, savukārt, norisinās slavenākās riteņbraukšanas sacensības le Tour de France, kas Parīzē gan sākas, gan beidzas. Maršruts katru gadu ir savādāks, tomēr viens elements ir nemainīgs – finišs notiek pēdējā jūlija svētdienā tieši zem Triumfa arkas.

 

Tour de France 

tour de France

 

Septembrī svarīgākais un skaļākais notikums ir Tehno parāde, kas ir grandiozs fināls dīdžeju un fanu no visas Eiropas piecas vai sešas dienas ilgajai dejošanai un trakošanai, katrā ziņā to var saukt par gada skaļāko pasākumu.

Komentārs par rakstu: Parīzes notikumu kalendārs

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!