Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Skaistākās pilsētas Vācijā

otrdiena, 3. novembris (2009)   

Maršruts: Berlīne – Drēzdene – Frankfurte pie Mainas – Ķelne – Hamburga - Berlīne

Berlīne ir īpaša jau ar to vien, ka ir valsts galvaspilsēta, lielākā Vācijas un otra lielākā Eiropas Savienības pilsēta, caur kuru plūst divas upes – Šprē un Hāfele. Kaut arī Berlīne ir salīdzinoši jauna pilsēta, kas tā pa īstam attīstīties sāka vien pēc 1871.gada, tai ir nozīmīga vēsturiska loma. Berlīnē jāredz pilsētas un visas Vācijas simbols, kas attēlots arī uz šīs valsts eiro monētām – Brandenburgas vārti, pilsētas centrālais laukums – Alexanderplatz, atjaunotā Vācijas parlamenta ēka – Reihstāgs, Berlīnes Doms un uzvaras kolonna ar Berlīnes simbolu – eņģeli. Neptūna strūklaka ir pazīstamākā no strūklakām Berlīnē, Potsdamas laukums unikāls ar savu moderno arhitektūru, savukārt „Unter den Linden” ir galvaspilsētas centrālā iela.

 

Uzvaras kolonna ar eņģeli 

Uzvaras_kolonna_ar_engeli

 

Esot Berlīnē, noteikti jāapmeklē Berlīnes zoodārzs, kas ir viens no lielākajiem un iespaidīgākajiem zoodārziem pasaulē. Tā ieejas maksa ir aptuveni 18 eiro, neiekļaujot apskatē zoodārza akvāriju – aptuveni 12 eiro. 

 

nilzirgs_Berlines_zoodarza

 

Drēzdene.

 

Pilsēta atrodas valsts austrumos, Elbas upes krastos. Tā kā Otrā pasaules kara laikā tā ievērojami cieta gaisa uzlidojumos, pēc kara tā ir uzcelta no jauna, kā arī atjaunota liela daļa vēsturiski nozīmīgu celtņu. 20.gadsimta sākumā Drēzdene bija pazīstama ar optikas un tabakas rūpniecību, kā arī ar viena no pirmajām porcelāna ražotnēm Eiropā. Drēzdene unikāla ar savu baroka arhitektūru (Drēzdenes Dievmātes baznīca, Galma baznīca) un vienu no slavenākajiem Eiropas operteātriem – Zempera Opera, kurā pasaules pirmatskaņojumus piedzīvoja tādu pasaules atzītu mūziķu kā Rihards Štrauss un Rihards Vāgners skaņdarbi. Slavenas ir arī Drēzdenes iespaidīgās gleznu galerijas ar tādu meistaru kā Rafaēls, Ticiāns, Dīrers un Rubenss mākslas darbiem.

 

Frankfurte pie Mainas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem ar trešo lielāko lidostu Eiropā, kā arī atsevišķu debesskrāpju rajonu pilsētas centrā. Pilsētā atrodas Eiropas Centrālā banka, kā arī vairāku Vācijas nozīmīgāko banku galvenās mītnes. Grāmatu mīļotājiem jāzina, ka Frankfurtes grāmatu tirgus ir viens no lielākajiem pasaulē, savukārt gardēžiem jānobauda slavenās Frankfurtes desiņas. Ievērības cienīgas ir ne vien banku grandiozās ēkas, bet arī 1405.gadā celtais Frankfurtes rātsnams Romiešu laukumā, katedrāle, Sv. Paula baznīca, Palmengarten botāniskais dārzs un Gruneburg parks. Pilsētā ir vairāk kā 30 muzeju, kā arī ļoti daudz parku.

 

Ķelne. Ekonomikas, kultūras, izglītības un reliģiskais centrs Reinas krastos, viena no senākajām Vācijas pilsētām, kas dibināta jau Senās Romas laikā. Ķelni uzskata arī par odekolona dzimteni, franču valodā „eau de cologne” nozīmē „Ķelnes ūdens”. Šajā pilsētā atrodas viens no skaistākajiem gotiskās arhitektūras meistardarbiem – Ķelnes Doms. Lielā katedrāle ar 157 metrus augstajiem torņiem celta no 1248.līdz 1880.gadam un tajā glabājas tādi mākslas darbi kā vitrāžas, Otoņu Gero krusts, Vakarzemes skulptūra, Trīs ķēniņu šķirsts, vairāki zeltkaļu mākslas darbi, kā arī ap 1450.gadu radītais pilsētas patronu altāris. Katedrāle iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Pietam tūristi, apmeklējot domu, var iegādāties akmentiņus, kas apstrādāti ar akrilu, un, kas ir Ķelnes Doma sastāvdaļa, kopā ar sertifikātu, kas apliecina to autentiskumu. Tirgoti tiek tie akmentiņi, kurus vairs nav iespējams izmantot doma restaurācijā, savukārt iegūtā nauda tiek izmantota katedrāles uzturēšanai.

 

Hamburga ir sena ostas pilsēta Elbas upes grīvā, netālu no upes ietekas Ziemeļjūrā. Tā ir otra lielākā Vācijas pilsēta aiz galvaspilsētas ar lielāko ostu valstī. Hamburgas osta ir otra lielākā Eiropā un devītā lielākā pasaulē. Bez iespaidīgās ostas pilsētā jāapskata arī Hamburgas rātsnams, Sv. Katrīnas baznīca, baroka stilā celtā Sv. Mihaela baznīca, kā arī lielākais Japānas dārzs Eiropā, kas atrodas netālu no pilsētas botāniskā dārza, un kurā vakaros notiek izgaismots strūklaku šovs. Iespaidīgs ir arī Alsters – lielākais pilsētas robežās esošais jūras līcis Eiropā.

 

Skats uz Hamburgu Skats_uz_Hamburgu

Komentārs par rakstu: Skaistākās pilsētas Vācijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!